| Mayar a întrebat:

Te consideri un extrovert sau un introvert?
Detaliazawinking

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Sincer sunt introvertit. Niciodată nu m-am simțit bine în grupurile mari, sincer mă simțeam mai singur decât dacă aș fi stat acasă. Îmi plac conversațiile de grup, maxim 3-4 persoane. Dar chiar și așa, la fel de bine pot să mă plictisesc și să vreau să plec acasă. E mult mai bine să fii singur într-un loc al tău decât cu cine știe ce persoane pe nu știu unde făcând cine știe ce.

31 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Nu suport grupurile de oameni necunoscuti, urasc sa incep conversatii, anxietatea ma omoara, de frica sa nu zic ceva jenant cand vorbesc la telefon.

Bazandu-ne pe afirmatiile de mai sus, putem deduce ca sunt cel mai extrovertit baietel, dar hai sa nu punem etichete.

| RAY a răspuns:

Ambivert cred ca sunt, tu ce spui cum sunt?

| Mayar explică (pentru RAY):

Extrovert
sunt mai multe tipuri de extroverti

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Serios,credeam ca sunt antisocial

| Mayar explică (pentru RAY):

Faptul ca esti uneori incapatanat, vrei sa faci pe grozavul si nu iei in considerare decat ceea ce vrei tu nu are nicio legatura cu extrovertii sau introvertii

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Nu-i adevarat, iau in considerare cand cineva isi poate dovedi afirmatia prin doveziii stiintifice, cand poti dovedi stiintific ca ai dreptate sunt de acord cu persoana in cauza, orice dovada o iau in considerare doar sa fie stiintifica si sa fie dovedita prin metoda stiintifica, afirmatiile cer dovezii, din pacate poporul roman este extrem de dogmatic si foarte credul si usor de pacalit, in secolul 21 baza trebuie sa fie stiinta nu vorbele

| Mayar explică (pentru RAY):

Eu am vorbit despre diferenta dintre extroverti si introverti. E o diferenta despre care poti afla din orice documentar despre aceasta tema.
Tu despre ce vorbesti?

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Ca mai facut incapatanat

| Mayar explică (pentru RAY):

Da, asa si esti : incapatanat! Ca un berberc, ar putea adauga big grin
Dar ce sa facem? Toti avem defecte

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Sagetator sunt, dar nu sunt, daca imi dovedesti ca ai dreptate isi voi da dreptate

| Mayar explică (pentru RAY):

Hai la teste psihologice si iti arunc cu rezultatele in fata, ca deh, tie iti trebuie dovezi 'stiintifice'batting eyelashes

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Da,afirmatiile cer dovezi

| Mayar explică (pentru RAY):

Devezile sunt de mai multe feluri :-> si de ce nu merge emoticonul asta?! Unde pot gasi o lista cu emoticoanele ce functioneaza aici pe TPU?

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Alea sunt intrebari nu afirmati, nu poti dovedi o intrebare si ceea ce ce afirmi, daca te-as minti cu raspunsuri ireale ce ai spune

| Mayar explică (pentru RAY):

E acelasi lucru. Tot tu ai gandit raspunsul, fie el real sau minciuna, e produsul creierului tau si numai al tau.
Toti putem alege ce sa spunem. Alegerile pe care le facem le definesc, fie ca se refera ele la adevar sau minciuna, mereu faci alegeri. Iar alegerile de faci in functie de convingerile si regulile personale, strict in functie de modul in care tu judeci, un mod unic.

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Ce varsta ai?

| Mayar explică (pentru RAY):

Ghici! big grin ia sa vedem! :->

| Drimmero a răspuns:

Sunt extrovert toata ziua.

| syd a răspuns:

Nu exista extroverti

| Mayar explică (pentru syd):

In fine, in romana se traduce mai aiurea, scuza-mi engleza de data astahee hee

| syd a răspuns (pentru Mayar):

Nu ma legam de exprimare. am vrut sa spun altceva, dar nu are prea mult sens daca ma gandesc bine

| Mayar explică (pentru syd):

La ambele tipuri sunt mai multe subtipuri. Deci variaza de la persoana la persoana. Fiecare poate avea de la un singur subtip pana la toate, acestea avand o anumita pondere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici, nici.
Ambivert.

| NameInUse a răspuns:

Sunt ambiverta, mi-e lene sa detaliez laughing

| Mayar explică (pentru NameInUse):

Cam greu sa nu te incadrezi macar 51% intr-o parte, restul 49% in alta...

| NameInUse a răspuns (pentru Mayar):

Depinde de starea mea de spirit de moment, nu pot fi extrovertita cand un prieten plange, nici introvertita cand sunt in club.

| Mayar explică (pentru NameInUse):

Exista subtipuri la aceste 2 mari tipuri si nu este obligatoriu sa te incadrezi intr-un singur subtip

| Mayar explică (pentru NameInUse):

Extrovertitii si introvertitii se diferentiaza prin modul in care isi 'incarca bateriile'. Unii au nevoie de persoane, societate, ceilalti de singuratate, timp liber cu ei insisi.

| NameInUse a răspuns (pentru Mayar):

Faza e ca nu mi se pare corect sa ma incadrez in vreun subtip atata timp cat stiu ca sunt doar un simplu produs al mediului in care traiesc.

| NameInUse a răspuns (pentru Mayar):

Am citit carti despre adaptare, ca proces biologic. Acolo nu exista aceste limite de care zic toti psihologii si oamenii interesati de domeniu. Da, imi place psihologia si mintea umana, dar sunt lucruri cu care nu sunt de acord. Si o duc chiar bine, nu ma plang.

| WorldTraveler2553 a răspuns:

Puțin introvertit...
De ce? Pentru că nu mi se oferă șansa de a fi altfel.
Pur și simplu oamenii caută popularitatea, dacă pe mine mă cunoaște doar un sfert din cartier, nu sunt bun..Ar trebui să mă cunoască toți.
Cam pe principiul ăsta se merge la mine aici