| ScriptS3 a întrebat:

Tie ti-a venit vreodata sa plangi chiar din,,niciun" motiv? Aseara am plans si nu stiu de ce, iar in dimineata asta m-am trezit cu o lacrima calda cazand din ochiul stang.

Răspuns Câştigător
| MisFit20 a răspuns:

Uneori ai senzaţie de tristeţe si plangi fara motiv, nu e ceva de speriat denotă că eşti o persoană sensibila, dar totuşi nu lasa emoţiile să te controleze, tu eşti mai puternic decat ele.Keep Safe.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Când nervii sunt întinşi la maxim, când eşti tensionat şi obosit, când hormonii o iau razna şi te dau peste cap, orice fleac poate părea un motiv, orice nimic sau însuşi existenţa, deşi raţiunea îţi spune clar că e absurd.

La fel sunt şi zile când eşti fericit aparent fără motiv şi ai impresia că nimic nu ar putea să te indispună. Debordezi de energie şi totul e fun.

Cred că ţine de fluxurile şi refluxurile hormonale.
http://i.imgur.com/PN1Ksw0.jpg
Contează ca dozajul să fie potrivit.

| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Da, dar de fapt. doar am crezut că e fără motiv. Adevărul e că în totdeauna există câte un motiv, doar că nu de fiecare dată reuşim să ne dăm seama care este acela. Viaţa nu e perfectă... dacă stai să te gândeşti, toţi avem motive să fim trişti.
Acum, tu poate crezi că nu ai, dar gândeşte-te bine, poate fi şi ceva minor, ceva ce nu ai observat pentru că nu credeai că te poate afecta...
Deci, oricum, e normal.
O zi frumoasă!

| Purgatoriu a răspuns:

Da mi s-a intamplat. A fost o perioada oribila. Si acum imi vine sa plang aparent fara nici un motiv cand vine vorba de familie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, suntem oameni, mai plângem, uneori e necesară câte o lacrimă... Se spune că prin plâns, reușești să mai diminuezi din durere...
Fără motiv, nu prea plânge nimeni, plângi doar atunci când ai motive, când sufletul se umple cu dureri tăinuite, dar tu, confuză, nu te poți decide care durere e mai mare...
Însă, întotdeauna, un motiv există! În cazul tău, la fel.

| Crucified a răspuns:

De ce aş plânge fără motiv?

| drogh a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta de multe ori, dar motivul a fost ca am visat ceva foarte trist. Cat despre,, ti-a venit vreodata sa plangi chiar din niciun motiv'' atunci nu. Ori am de ce, ori nu.

| puscahoreangaion a răspuns:

Subconstientul tau a intrat in actune
si te-a determinat fara motiv sa plangi!
uite aici niste materiale care te-ar putea interesa sa intelegi de ce ai reactionat asa! pa!
https://www.google.ro/......https?/url

| Faruece a răspuns:

Cel mai probabil te-a afectat ceva emotional fie fara sa stii, fie stiind.Incearca sa-ti amintesti, daca nu, poate fi o dereglare de la prea putin somn, sau o alimentatie mai nepotrivita!

| EllaCikka a răspuns:

Da. mai ales ca sunt foarte emotiva! Plang de la orice. chiar si acum plang crying

| TheLegend1997 a răspuns:

Pai in timpul noptii se poate din cauza subconstientului. Adica poate ai visat ceva si te-a facut sa plangi dar nu iti aduci aminte visul. Iar plansul din niciun motiv. Mie nu cred ca mi s-a intamplat dar se poate sa fii fost trista in adancul sufletului sau nervoasa si ai avut nevoie sa plangi ca sa te eliberezi... poate te-ai gandit la ceva negativ sau ti-ai imaginat ceva neplacut.
sper ca te-am ajutat!