| AllexXtreme a întrebat:

De ce mă doare ochiul stâng? M-am pus sa dorm aseară la 4 dimineata și m-am trezit la 11, și numai îmi trece durerea la ochiul stâng.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| betty1234 a răspuns:

Probabil ai dormit cu ochiul înfipt în perna sa zic asa laughing și acum te doare pentru ca na, nu e ceva normal pentru ochiul tău sa fie înțepat. Poate s-a întredeschis in somn și s-a uscat puțin și te ai apăsat pe el în somn. Dacă nu îți trece durerea în câteva zile, consulta un oftalmolog.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai băut cumva ceai înainte de culcare și uitaseși să scoți lingurița din cană?

| anonimg a răspuns:

Lași deoparte orice ecran (tv, pc, telefon) pentru mai mult de 12 ore.

| Ionut58282856 a răspuns:

Bea apa si vezi dupa, mananca etc. Si dupa baga-te la somn dar nu fortat. Probabil de la dezhidratare.