| Trolololol a întrebat:

Tocmai m-am mutat intr-un alt oras, cum pot sa-mi fac prieteni noi? Nu cunosc pe nimeni.

Răspuns Câştigător
| MadalinM a răspuns:

Un articol foarte bun, pe mine m-a ajutat sigur te va ajuta și pe tine:http://www.avocatnet.ro/......iabil.html Însă cel mai important lucru pe lângă toate spuse în acesta, este modul tău de percepție a persoanelor din jur. Spun asta pentru ca dacă ești o persoana pesimista vei observa numai parțile negative care nu-ți plac la cealaltă persoana iar asta nu-ți va aduce deloc prieteni, pentru a avea prieteni este esențial sa vezi partea buna din aceștia să fi optimist, să te bucuri de fiecare dată când îi vezi. Lasă toate frustrările și supărările de moment. Important e sa trăiești clipa prezentă, cea care nu se va mai întoarce niciodată.

4 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Pai stai si tu pe strada si vezi cine e pe acolo de varsta ta, du-te la ei si imprieteniti-va. Zici ca esti nou in oras, etc, etc. Asta daca nu vor iei sa va cunoasteti. Apoi ei iti fac cunostinta cu altii care sunt pe acolo, si iti faci prieteni.

| AdamLevine a răspuns:

Nu cred ca ai postat bine, dar hai sa revenim la subiectul nostru.Pai cel mai usor mod in care iti poti face prieteni si in special in cazul tau il cunoastem toti:la scoala.

| Trolololol explică (pentru AdamLevine):

Scoala tocmai s-a terminat...

| AdamLevine a răspuns (pentru Trolololol):

Atunci incearca cand vezi pe cineva pe afara incearca sa ii inviti la fotbal sau la vreun sport prin aer liberhappy