| Jessica_Dyana_Larysa_2003 a întrebat:

TPU ai bine daca fumezi si bei cafea la 13 ani?

22 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ideal, dar lipseste canepa fiarta-n lapte si alcoolul

| AFR81 a răspuns:

Absolut deloc. Sa fumezi nu e bine orice varsta ai avea.

| Kaℓi a răspuns:

Cam ce raspunsuri te astepti sa primesti la intrebarea asta?

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu
Nu prea stiu sa-ti spun ce efecte poate avea asupra organismului tau tanar, dar iti pot spune ca nu e bine pentru ca acum nu iti dai seama si continui si dupa o sa fie foarte greu sa te opresti, sa renunti

| T0T a răspuns:

Ce întrebări idioate.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Pe toate pachetele de țigări scrie că fumatul poate ucide și după ne întrebi dacă e bine. Ești idioată?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Mafia este mult prea mare,, este o afacere prea profitabila ca magazinele sa interzica asta. Tigarile sunt cea mai mare afacere din lume! Degeaba scrie acolo de ucis, cand tu continui sa vinzi... cancer in folie sunt tigarile!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Da dar deja populația nu poate să spună că nu știe ce efecte poate avea fumatul. Fiecare alege ceea ce face dar în cunoștință de cauză.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Normal ca nu poate sa spuna, tigarea e precum drogul! Stiu ce consecinte au ele,, dar nu se pot lasa!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Cu voință se poate.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Corect,, dar daca n-ai vointa, pot sa te dai tu peste cap si tot nu te lasi de tigari.

| OldSoul a răspuns:

Este foarte bine, in ritmul acesta la 14 ani poti avea si primul copil!
Tine-o tot asa!

| Florentina9210 a răspuns:

Nu fetita si la 16 ani o sa te plimbi prin parc..cu carutul. laughing

| Divy a răspuns:

Eu zic că e bine doar să nu exagerezi să devii dependent/ă de ele, atâta timp cât inspiri încredere și îi faci fericiți pe alți eu zic că e nemaipomenit.
Fă ce vrei cu tine, dar cu celălalt fă ce vrea el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este bine.

| JustStitch a răspuns:

Categoric nu! Fumatul dauneaza grav sanatatii tale si a celor din jur, iti afecteaza plamanii

| Tpuist a răspuns:

Nu e bine. Țigăriile distrug plămânii și cafeaua îți crește tensiunea. Deci nu te apuca de ele dacă ții la sănătatea ta.

| Dontsaygoodbye a răspuns:

Nu e bine.

| flarn a răspuns:

Foarte bine. te pregateste pentru mai tarziu. dupa parerea mea, ai fi putut incepe pe la 11 dar e bine si la 13, cu atat mai repede, cu atat mai bine. corpul se va obisnui si pe la 19-20 de ani, corpul tau nu va mai avea nicio problema cu tigarile si cafeaua.

| Giani31 a răspuns:

Nu pentru ca mai tarziu s-ar putea sa devi dependenta de ele mai ales de tigari

| Cătă959595 a răspuns:

Da,nemaipomenit! Nici pe departe, lasă și cafeaua, dacă îți ridică tensiunea sau alte efecte, ca să nu ai probleme mai târziu!

| HS_Eliza_1990 a răspuns:

Nu