Tu ce ai facut azi pentru aproapele tau?

Daca eziti in a da raspuns acestei intrebari inseamna ca este putin probabil sa fi facut ceva cu adevarat semnificativ pentru cel de langa tine.

Asociatia „Piticot" te invita sa fii protagonistul povestii de viata a mii de oameni, semeni ai nostri, aflati in suferinta, persoane cu dizabilitati pentru care, din fericire, exista ajutor, speranta si sclipirea din ochii celor din jur.

Doar 2 euro din partea ta sunt suficienti ca impreuna sa facem ceva maret: un Centru pentru copiii cu dizabilitati!

Doneaza si tu 2 euro prin SMS la nr. 8839 pentru infiintarea Centrului Respiro „Piticot",  un loc al celor aflati in nevoi, o zona de confort, o posibilitate de tratament si revenire! Numarul este valabil in retelele de telefonie Vodafone, Orange si Telekom in perioada 15.04. - 15.07.2015, iar numarul SMS-urilor trimise poate fi vazut pe site, aici.

Asociatia Piticot are nevoie de fiecare dintre noi pentru a pune bazele singurului centru de tip Respiro din N-V Romaniei, destinat copiilor cu dizabilitati grave, Centrul Respiro „Piticot".

33 răspunsuri:
| Ayakawe a răspuns:

I-am facut sa rada (ca de obicei) ☺