| Suck a întrebat:

Un orb se poate indragosti?
Daca da, atunci ar insemna ca aspectul fizic nu conteaza.

10 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

N-are nicio logică asocierea ta.

Dacă totuși n-ar conta pentru el, nu înseamnă că nu contează nici pentru mine.
Și oricum, dacă și-ar recăpăta vederea și s-ar vedea lângă o grasă d'aia de 150 kg ar fugi mâncând pământul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu conteze? el nu poate pipai? asa "vede" daca persoana e grasa sau nu, poate e unul care nu ii plac grasele laughing

ps. tu cine erai inainte? ca tot va schimbati numele

| Suck explică (pentru anonim_4396):

No acuma ma cunosti. Da, pipaie dar nu poate sa vada expresia fetei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Suck):

Expresia fetei nu conteaza, dar conteaza daca e una de 200kg sau o barbie cu sani si fund si corp in general de salivezi laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Suck):

Aaa tu erai hahalere laughing, parca ziceai ca numai pui poze cu tine, care e faza, vrei iar sa saliveze dupa tine daisuki?

| Suck explică (pentru anonim_4396):

Nu am gasit poza sa me reprezinte si mna, lasa ca nu mai is dezbracat, nu mai saliveazalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Se poate indragosti de personalitatea persoanei respective si de aspectul fizic prin atingere. Poate sa-i atinga fata si sa-si dea seama ce chip are. Ei vad cu ochii mintii si cred ca vad mai bine ca noi.

| L1feDRAIN a răspuns:

Pentru a cel om orb...da.
Pentru daca un organ sensitiv nu mai functioneaza celelalte se fac mai sensibile facind-ui senzatia ca vede.

| AgentBomboana007 a răspuns:

Pentru un orb...aspectul fizic nu conteaza deloc! El se indragosteste de sufletul omului si de ceea ce face! El stie de frumusetea interioara...nu de cea exterioara!winking

| AnarchyUK a răspuns:

Se poate îndrăgosti, poate chiar să ceară detalii despre persoana în cauză ca să afle fizicul acesteia/acestuia, dacă e mai paranoic.
Însă, în orice caz, cu siguranță un orb se va ghida mai mult după, cum se spune, sufletul unei persoane, esența, nu aparența ei.