| Andrei5000 a întrebat:

Unde poate sa invete un student din Iasi daca nu poate la camin!?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu, iarna, invatam in sala de lectura de la BCU sau de la Palat. Vara, in Copou, sus, la Gradina Botanica.

| Andrei5000 explică (pentru ardnaxur1961):

Si unde mai exact invatai in Gradina Botanica!?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Andrei5000):

Nu neaparat IN Gradina Botanica; eram studenta si nu-mi permiteam sa platesc intrarea mereu, acolo. Dar e un parc imens in jurul Gradinii Botanice, cu pomi, cu banci, unde poti sta linistita ore intregi, sa inveti.
Dumnezeule! Esti studenta: fii creativa!

| darrio2007 a răspuns:

La un colega(ă) acasa.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Poate sta in gazda la cineva.

| WaterDrop a răspuns:

La biblioteca, in parc, in masina ( daca are ), pe bloc chiar laughing. Oriunde gaseste un loc linstit, un student din Iasi poate invata daca vrea cu adevarat.

| premierevideo a răspuns:

Intr-o biblioteca. Important e sa fie singur, si concentrat la ceea ce studiaza.