| Ella1121 a întrebat:

Unde pot schimba mai multe bancnote? De exemplu 1000 de lei din bancnote de 10 in bancnote de 100. La bancă acceptă? Oprește vreun comision?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Tu ai bacnote de 10 lei si vrei sa le schimbi in cele de 100, corect?
nu ai idee ce bucurie le faci comerciantilor daca mergi la la un magazin. mergi la cel mai apropiat magazin tip Kaulfand /Lidl si schimba
Nu are rost sa te complici cu bancile.Iti schimba fara probleme, nici nu cere comison.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred că orice magazin ar vrea bani mărunți.

| sierra1 a răspuns:

La orice nenorocit de magazin faci asta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acceptă la banca unde ai deschis un cont bancar, fără comision.

| dullcat a răspuns:

Incearca la magazine de cartier.