| Ella1121 a întrebat:

URGENT!
În ianuarie trebuie să mă mut în chirie și nu găsesc nicăieri (olx, Facebook, persoane cunoscute, publi24, etc). E legal lipesc afișe în scări de bloc sau pe stâlpi?
+Ce alte variante mai sunt să găsesc?

Dau fundiță sau cum se cheamă aia.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da anunt pe FB, pe Market place, la ziarul local samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Imobiliare.ro
storia.ro

| StoicAnalysis a răspuns:

De gasit gasesti, doar ca lista ta de cerinte referitor la chiria respectiva este prea detaliata.
Ai de facut niste compromisuri sau sacrificii si trebuie sa mai elimini niste cerinte mai putin importante din lista ta de preferinte.

Daca vrei Daca nu gasesti mai aproape de locatia unde ai tu nevoie sa mergi, cauta una care e cea mai apropiata din zona, sau daca nu gasesti sa zicem la etajul 1 sau maxim 2, 3, mai ia in calcul si etajele mai inalte. Daca nu gasesti una spatioasa asa cum ti-ai dori, ia in calcul si una mai putin spatioasa, etc.
Ideea e ca chirii se gasesc, doar ca lista ta de cerinte restrange cu mult numarul lor.

| carevaescu a răspuns:

Pe stâlp este ilegal.
În bloc doar cu aprobare.

Multă baftă îți doresc.