| LeiAdrian a întrebat:

V-ati uitat la prima semifinala Eurovision 2011? V-au placut tarile care s-au calificat? Eu ma asteptam sa se califice Polonia, Croatia, Turcia si nu ma asteptam la Serbia si Lituania deci a fost o semifinala surprinzatoare! Voua cum vi s-a parut?

Răspuns Câştigător
| oanamaria a răspuns:

La noi a arat bine pe ecran, dar au fost probleme tehnice mari in toata Europa, asa ca Germania s-a facut de ras...Am urmarit semifinala si iata ce cred:
Polonia-chiar merita-bataie de joc cu sonorizareasad
Norvegia-copie a melodiei waka waka, lame.
Albania-mi-a placut showul, dar melodia nu
Armenia-0 melodie, 0 voce, un pic de show
Turcia-merita asta pentru ca s-a saturat Europa de diaspora care ii aduce in top 10 in fiecare an.Copie rock MaNga de anul trecut.
Serbia-draguta piesa happy
Rusia-ok,totul a fost perfect-voce,show,dans,efecte, cred ca a castigat semifinalahappy
Elvetia-merita, o pieta f.frumoasa happy
Finlanda-Belgia 2010 wannabe,lame. Dragut led,totusi,,
Malta-prea gay,azi e ziua luiwinking,dar mi-a placut, un live bun happy
San Marino-hello, suntem in 2011! Mi-aplacut rochia si cum a aratat totul pe ecran.
Croatia-salad break laughing(celebrate).e ok,dar Daria parea un travestit,vocal nu a fost perfect,si nu e la circ fata asta.
Islanda-melodie draguta, vor castiga un loc bun datorita povestii. Yohanna trebuia sa reprezinte Islanda cu Nott sad
Ungaria-live f, dar f.rau,a trecut in finala datorita melodiei.
Portugalia-bleax, cea mai rea melodie din toata cele 43
Lituania-voce buna,ca melodia nu-mi amintesc cum suna...
Azerbaijan-nu-mi place,nu merita, ea e afoana, noroc ca totul e produs in Suedia
Grecia-e Grecia...