| anonim_4396 a întrebat:

Va ajunge Microsoft Edge aproape de Google Chrome sau chiar peste ei? Pare foarte bună varianta nouă a browserului bazată pe nucleul chromium.

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu, niciodata. Chrome are un fanbase mult mai consistent, caracteristici care-l diferentiaza de alte browsere, plentitudine de extensii, unele exclusive, posibilitatea sincronizarii browserului cu contul Google, plentitudine de dev tools etc., etc. Are mai multe beneficii si bias-ul il ajuta: toata lumea il stie de browser rapid, stabil si functional.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Măcar celelalte poate mai pierd cota de piață în favoarea Edge. Nu văd de ce ai folosi Opera sau Mozilla.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Dar pe iPhone sau calculatore cu MacOS este Safari peste Chrome?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Este mult mai slab Safari. Este stabil, din ce am inteles, dar mi-a fost dat sa folosesc Safari pe un iPhone si este... limitat, foarte limitat.
Firefox este al treilea cel mai folosit browser, Chrome este pe primul, iar baietii de la Mozilla fac o treaba destul de buna cu browserul si confidentialitatea. Google nu face asta, insa, personal, mi-este lene sa fac o schimbare atat de drastica... am trait o viata cu Chrome, de-acum incolo imi va fi greu sa schimb ceva.
De restul nu stiu, Opera avea niste vulnerabilitati, o interfata uratica, etc.