cami
| cami a întrebat:

Va deranjeaza vergeturile? Le considerati inestetice? Ce-ati gandi despre o fata, daca i-ati vedea vergeturile, (baieti)?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Da vergeturile sunt cu siguranta inestetice! Dar oare cati dintre noi, cei de aici, suntem oameni perfect lucrati de providenta? Hai da fim seriosi, cand ai un caracter minunat, cand esti desteapta si sti sa iti pui in valoare cele ce le-ai sadit cu truda in a ta persoana, adica intelepciunea, frumusetea interioara a sufletului, generozitatea, iubirea sincera si aceea ce sti sa fi si cu bune si cu rele, atunci asta nu mai conteaza ...Si de va conta, cui ii pasa, - decat celui slab la intelepciune, in micimea sufeltului atat de marsav... As gandi ca i-a trebuit curaj sa le arate si ca are multe altele de aratat, care o face ata de isteata si de nepretuit... Lucien.

10 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Eu am avut ocazia sa mi fie vazute vergeturile si din pacate i-au displacut respectivului... daca vrea una perfecta nu l retine nimeni, s-o caute mult si binehappy

cami
| cami explică:

@sweety, exact aceeasi problema am si eu. La fel, pe spate, la fel datorita crestesterii. rapide.
laughing ai dreptate, nici eu nu m-am sinchisit pana acum de ele, parca intotdeauna am considerat ca-mi da un aer de... unicitate big grin

| SweetCandy a răspuns:

Eu am pe spate pentru ca am crescut repede in inaltime, insa nu pot spune ca ma deranjeaza...big grin cine ma place ma place asa cum sunt...big grin

| SweetCandy a răspuns:

Sincer eu nu le mai bag in seama... mie au inceput sa imi mai dispara, insa asta e...lasa noi sa fim sanatoase!laughing

kratos
| kratos a răspuns:

Pe mine unul nu ma intereseaza aceste aspecte. Ma intereseaza caracterul ei.

| cioko19 a răspuns:

@optimista.chiar ai dreptate! nimeni nu e perfect.

| optimista_5827 a răspuns:

Sunt curioasa daca baietii care sunt asa simandicosi de le sta in gat celulita, vergeturi, cosuri, sau mai stiu eu ce...sunt curioasa daca ei sunt perfectibatting eyelashes

| denisa_4752 a răspuns:

Buna! pai da, mi se par foarte inestetice si daca eu personal as avea vergeturi cu siguranta as inceraca sa le acopar si sa fac ceva in asa fel incat sa scap de eletongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sa fiu, nu stiu cum as reactiona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt foarte multe fete/femei care au vergeturi. Inestetice sunt, dar fac parte din noi. La plajă nu se mai sinchisește nimeni să și le ascundă, ci sunt puse la vedere în toată frumusețea lor.
Singurul remediu care ascunde foarte bine aceste imperfecțiuni este o terapie cu laser.
Pa, pa.