| anonim_4396 a întrebat:

Va mai amintiti de armata obligatorie? Buna la ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu aveai ce face acasa te duceai in armata.
Oare la ce era buna? Sa iti cosi tinuta, sa te speli pe dinti, sa dormi cu toti rapanosii intr-o camera?
Cred ca singurul lucru care era bun...era...ca te invatau sa tragi cu arma.In rest nu vad ceva bun in armata.
p.s.Nu am facut armata... dar am fost la prieteni cand au depus juramantul.

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Este bine ca nu mai este obligatoriu efectuarea stagiului militar, era o batae de joc. Singurul lucru bun era ca exista o disciplina si invatai sa folosesti armamentul din dotare unitatii militare unde faceai armata pentru a sti sa servesti patria la nevoie.

| Ana a răspuns:

Buna p vremea aia, acum. cine ar mai vrea sa se duca in armata big grin

| lifeForJesus a răspuns:

Da ce imi place aici, ca primesti raspunsuri de unde nu te astepti...hee hee

| b3bita a răspuns:

Da. Si era foarte buna si folositoare... cum spune si Legiuitoarea. Un barbat trebuie sa stie sa foloseasca o arma si asa mai departe, insa nu stiu daca in tara noastra va fi prea curan un razboi ...deci cine stie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, era o lecție de maturitate pentru bărbați.
Veneau cu o doză de responsabilitate.
Acum trăim alte vremuri. A fost și ea bună la ceva.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pierdere de timp. In realitate soldatii nu faceau armata ci lucrau in constructii, minerit si agricultura (erau muncitori cu salariii mici). Realmente pierdere de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din partea mea sa bage iar armata! Prea ne'am prostit toti happy si multe chesti la care ar trebui sa se revina