| Dan a întrebat:

Va place sa priviti si sa vorbiti cu oamenii din jurul vostru, mai ales inainte de sarbatori?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Ai observat ca Sarbatorile fac (unii) oameni sa fie mai buni? Nu stiu de ce, dar mereu a fost asa.Privesc in jurul meu tot timpul si comunic cu toata lumea, nu am zile sau perioade din an preferate.Ma bucur ca macar cateva saptamani pe an rautatea noastrá (nativá) trece undeva in plan secund.Ma bucur ca se mai vad zambete pe fetele oamenilor, chiar daca abia au ce pune pe masa.
Sa-i cerem mosului sa ne aduca niste fericire la pachet? Sau sa-i cerem sa vina zi de zi happy?

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cu oamenii care se afla in mod obisnuit in jurul meu de sarbatori, vorbesc despre cate in luna si in stele.Cu cei intalniti intamplator pe la cumparaturi incerc si reusesc sa fiu politicoasa si sa le zambesc chiar daca ma calca, in inghesuiala pe vreo batatura! In mediul acesta virtual in care conversam noi acum, e destul loc pentru bunavointa si pentru urari de bine! Sarbatori fericite!

| Silvia a răspuns:

Da, e minunat sa imparti zambete, mai ales cu oameni pe care nu ii cunosti.Parca inseamna mai mult, parca te inveselesti cand vezi ca oamenii sunt mai buni.happy

| fluturas a răspuns:

In general imi place sa vorbesc cu oamenii, dar de sarbatori, mai ales de Craciun parca e mai altfel, toti sunt mai buni, e si spiritul acela al craciunului, avem si mai multe subiecte de discutiewinking, dar de-obicei incerc sa comunic cu majoritatea persoanelor pe care le cunosc big grin

Stefan
| Stefan a răspuns:

Da, este un fenomen ca si cum totul ar fi contra cronometru, oamenii sunt foarte comunicativi, bucurosi ca mai au un pic si pasesc in noul an, spre regretul nostru sunt si unii care s-au dus si nu se vor intoarce niciodata.

mira
| mira a răspuns:

Inainte de sarbatori oamenii sunt mai comunicativi, isi adreseaza urari fara sa se cunoasca.

| Cryssy a răspuns:

Da. Normal ca imi place.