| Thecurious a întrebat:

Va rog sa imi explicati urmatoarea situatie : incep sa citesc aceasta intrebare despre credite ( https://www.tpu.ro/......oment-dat/ ), iar peste 2-3 secunda mi se deschide o fila noua cu acest continut : https://vivacredit.ro/? utm_source=2Performant&utm_medium=quicklink&utm_campaign =b49276031.
Tema este aceeasi, si anume, CREDITE.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Nu este cine stie ce minune, nici macar nu trebuie sa fii programator sau specialist in marketing pentru a intelege cum merge treaba.

Toate detaliile pe care tu le cauti la calculator sunt pastrate in acesta sub forma de fisiere temporare. Site-urile pe care intri sunt verificate si tu, ca un cumparator o sa primesti anunturi relevante cautarilor tale.

Acesta se numeste marketing targetat. Marketing-ul targetat este o strategie de a plati cat mai putin pentru niste reclame care iti aduc cumparatori reali, nu doar vizionari.

De exemplu ar fi absurd ca bunica sa primeasca reclame cu pariuri sportive. Banii dati de casa de pariuri pentru acea reclama ar fi irositi. (Si da, toate reclamele pe care le vezi sunt platite de cineva.)
Bafta!

| Thecurious explică (pentru RainmakerX):

Procedeul in sine nu este o minune.
Cat de multe poate afla google, Facebook sau Instagram despre sute de milioane de oameni, asta mi se pare o minune.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum adica ti se deschide? s-a deschis automat o noua fila in browser? ai malware in pc

| minrest a răspuns:

Simpu, odata ce te interesezi de credite, ti se face reclama la credite. ''Empatia'' asta indiscreta a net-ului ma calca si pe mine pe nervi.