| ioanacoruga4567 a întrebat:

Va rog sa ma ajutați cei care au sau au avut aparat dentar. In ianuarie mi-am pus aparatul de sus si acum o luna pe cel de jos. Eu neavând mușcătura corecta a trebuit dentistul sa imi puna niste chestii albastre pe maselele de jos din spate, sunt ca niste muntisori. Ideea e ca mie mi-a cazut o chestie din aia jos, nici nu stiu când s-a intamplat asta, adineauri am observat. Puteti sa imi spuneti cum se numesc mai exact "muntisorii" aceea? As vrea sa ma documentez in legatura cu asta dar nu gasesc pe net ca nu stiu cum se numesc. Cu siguranță l-am inghitit, mi se poate intampla ceva rau? Costă sa mi-l puna inapoi?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Elastic tie-ul, la partea aceea te referi?

| ioanacoruga4567 explică (pentru Celcestietot):

Nu, nu are legatura cu sarmalele sau elasticele. Pe ultima masea din stanga si dreapta mi-a pus dintr-o seringa niste chestii albastre pe care ulterior le-a uscat si au devenit solide. Alea ma ajuta ca dintii de sus sa nu calce pe bracketii de jos. Mi le-a pus luna trecuta dupa ce mi-a pus aparatul de jos. Mie mi-a cazut una din aia, nu stiu cand, si ma gandesc ca poate o sa patesc ceva daca am inghitit-o

| Celcestietot a răspuns (pentru ioanacoruga4567):

Ar trebui sa suni la cabinetul acelui dentist ca sa iti dea un raspuns sigur.

| Celcestietot a răspuns:

Scrie comentariile si le sterge, ce sa-i ceri, troll...