| Saveluc a întrebat:

Vă salut, am un videoproiector HONGTOP S30 Max. A fost Netflix instalat pe el când l-am luat nou sigilat de pe olx. Am șters aplicația și am vrut să o reinstalez dar din păcate Netflix și Disney+ nu se mai regăsește în Google Play (Android 10) cum pot instala din altă sursă necunoscută? Am încercat și de pe Google dar în zadar. Sau să îi dau o formatare în meniu se găsește doar resetare dar tot în zadar. Vă mulțumesc mult

3 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Să înțeleg că proiectorul tău are un sistem android instalat.

Faptul că nu găsești nimic pe Google store este posibil să fie o consecință a războiului de trade între SUA și China. Dar nu sunt sigur.

Încearcă să vezi dacă găsești acele aplicații pe un app store alternativ în formă de fișiere.apk. le descarci pe calculator și folosind un stick sau un cablu le instalezi pe proiector.

| VoidEternal a răspuns (pentru carevaescu):

Mai degrabă, are un adroid "neoficial" care nu are un magazin de aplicații valid. Iar aplicațiile alea au fost instalate din surse terțe (adică versiuni neoficiale hack-uite). Dar apk-urile găsite pe site-urile obișnuite sunt făcute tot pentru androidul oficial deci șansele să nu meargă pe hongtongțong sunt destul de mari. Netflix se găsește în continuare lejer pe android 10.

| Saveluc explică:

I-am dat resetare din fabrică. Și a mers