| Kane20 a întrebat:

Va salut! De mulți ani mam îmbolnăvit de o depresie puternica și simt ca pana acum la 25 de ani am trăit degeaba pe pământ, și îmi pare rău de mine și de viata mea ca mi-am ratat-o! Motivul : pana acum la 25 de ani în viata mea nu am avut o iubita nu știu nimic ce inseamna sărutări, atingeri, îmbrățișări etc, când vad pe strada cupluri mergând impreuna ca se sărută se țin de mana etc îmi vine sa strig la ceruri de disperare și de durere. Și mai ales copii de 12, q3 ani dacă și ăștia au noroc în dragoste și ma uit la mine și îmi vine sa mor ????????. Numai cred su nunai sper în iubire nu voi găsi nicio fata nu voi avea parte, asa am fost blestemat. Urat nu sunt bine arat asa, înalt 1.90 atletic fac sport sala. Și lumea zice cum tu băiat asa bine și frumos nu ai parte ma apuca plânsul! Îmi pare rău și as vrea sa întorc anii sa mai fiu Coinac sau sa mai am măcar 18 ani și nimic nu as mai ierta sa mai fiu mai tânăr și mintea de acum. În adolescenta am greșit și eu nu știam sa ma comport vorbeam urat la fete etc, și acum on ziua de azi am ajuns sa regret și sa dau timpul înapoi și sa repar greșeală dar nu se mai poate și asta ma deprima. Îmi pare rău de anii meu care au trecut și de viata mea, eu numai cred în iubire și nu voi găsi niciodată o fata voi muri singur al nimănui, asta ma doare zi de zi îmi da lacrimile. Dar numai am ce face viata mea a fost blestemata! Am 25 de ani si e prea târziu alții încep relațiile de iubire de mici copii și eu m-aș dori dar e imposibil și asta ma doare. Îmi pare rău de mine, asa am fost blestemat! Știu ca am scris prea mult, dar sufăr enorm și am simțit nevoia sa ma descarc cumva! Multa sănătate la toată lumea!

5 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Sfatul meu e sa te linistesti si sa nu te stresezi ca sa nu iti faci rau de unul singur.Nu e o mare tragedie ca ai 25 de ani si nu ai o iubita, sunt multi barbati singuri in lumea asta si multi din ei sunt fericiti si descurca destul de bine singuri.

| anonim3247 a răspuns:

La 25 de ani cel mai bine e să mai ai un prieten și să mergeți amândoi după femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multă sănătate și ție!
Stai liniștit, că nu e prea târziu pentru nimic. Ai 25 de ani, tocmai că ești la vârsta adultă și asta presupune mai multă experiență de viață în alegeri, etc.
Așa-zisele "iubiri" adolescentine sunt de fac îndrăgosteli și nu multe durează în timp. Dragostea adevărată e ceva mult mai profund și apare mai târziu când inteligența emoțională se dezvolta și poți face alegeri raționale.
Până îți vei găsi pe cineva, focuseaza-te pe dezvoltare personala, cariera.
Nu forța lucrurile și nici nu stârni dragostea până nu vine ea.
Este sorocită o vreme pentru tot și toate, Dumnezeu face toate lucrurile frumoase la vremea lor. happy

| troleibuz a răspuns:

Si ce faci cu viata ta? Asta n-ai zis.

| Sssofia a răspuns:

Bună! Tata s-a însurat la 43 de ani, deci poți fi iubit indiferent de vârstă. Cred că cel mai bine ar fi sa nu îți faci griji și să te concentrezi pe tine și pe lucrurile care te fac fericit și să-ti dezvolți prietenii (prietenul prietenului tau s-ar putea sa știe nu știu ce fata...). In plus, nu poți numi iubire faptul că copiii din ziua de azi fac tot ce vad la tv. Ei s ar săruta și cu un stâlp daca ar crede că asta e cool. Sunt sigura că vei găsi pe cineva. Nici eu nu am avut vreodată un iubit și nici nu cred ca vreau. Chiar avem nevoie de asta pentru a fi fericiți? Gândește te cate responsabilitati implica o relație, mai ales ca toate fetele din ziua de azi au numai pretenții... Știu că e greu, peste tot numai filme și cărți care implica sarutatul, de parca ăsta ar fi principalul scop în viață. Eu cred că poți simți dragostea și altfel, poți sa ți creezi prietenii stranse care sa compenseze dragostea pe care nu o ai deocamdată de la o prietena. Scuze pentru mesajul așa lung