| Ava1231 a întrebat:

Nu inteleg cu ce am gresit in viata asta... la aproape 21 n-am avut iubit niciodata... mi se pare ceva foarte neobișnuit. E absolut oribil. Toate fetele au avut si au relatie, eu nu.
De ce fac exceptie? De ce nu vine si la mine de la sine?
Ok, am mai vorbit cu baieti, imbratisari, sarutari dar niciodata nu am simtit ca vreau mai mult. Niciodata nu am intalnit un baiat care sa imi placa mult.
Ma simt foarte complexata, sunt un caz pierdut

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Caz real, 30 militar de profesie.
In trecut sofer pe tir 8 ani.
Motiv, nimeni nu ma vrut pentru relatie de durata doar sex... acum m-am obisnuit cu ideea si din pricina mea burlacia aduce multe beneficii. E misto sa nu ai copil, ai bani si femei sau barbati pentru tine la comanda. Comanda mea sant femeile lol

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai tu pretentii mari, cum ai si zis ca nu ai întîlnit un băiat care sa i ti placă mult, asa ca trebuie sa te multumesti cu ce gasesti, ca si baietii caută fete frumoase dar sunt rare, si fetele caută baieti frumosi, vise. Daca nu te hotarasti o sa ramîi singură toata viata daca tot alegi.

| ania a răspuns:

Bucura-te ca nu ti- a placut cineva foaste mult si nu a fost reciproc.Mie la 19 ani mi- a placut cineva foarte mult dar el s-a casatoriit cu altcineva si doar la 22 de ani am devenit prietena cu actualul meu sot si in 11 luni ne- am casatorit., fiind in sfarsit sincronizare la placut foarte mult.sora mea mai mica abia la 27 de ani a ajuns la sincronizare in iubire si s-a casatorit dupa 3 luni de prietenie precedate de ani dificili de asteptari, disperari, sosrante, etc

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Niciodata nu am intalnit un baiat care sa imi placa mult."
Esti norocoasa. Vei afla de ce, dupa ce vei intalni primul "ales" laughing
La 21 de ani inca esti o adolescenta, nu te panica.

| Ava1231 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ma simt cam batrana sincersad

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ava1231):

Poti fi tanar si peste 40 de ani, atitudinea face totul.
Iar legat de parteneri, e mai frumos sa fii diferita de celelalte. Cred ca nu ti-ai gasit un iubitel pentru ca ai niste standarde, astepti o persoana care sa-ti placa intr-un procent mai mare.
O buna parte din tineret se combina desi nu sunt compatibili cu partenerul, de frica singuratatii, iar asta le strica farmecul.

| OldSoul a răspuns:

Conform informatiilor pe care ni le-ai oferit prin alte intrebari, pot sa-ti dau cateva raspunsuri.

De ce fac exceptie? De ce nu vine si la mine de la sine?
-Intr-o alta intrebare destul de recenta spuneai ca, in urma cu 4 ani ai cunoscut un tip, si a inceput sa-ti placa de el, totodata spuneai si ca acum jumtate de an i-ai spus printr-un mesaj ca il placi, si ca de atunci incerci sa-l uiti.
Ei bine, acestia 4 ani, sunt niste ani oarecum irositi aiurea.
Ani in care mai mult ca sigur "au venit si la tine de la sine" dar mintea ta a fost doar la aceea persoana, astfel neavand ochi pentru altcineva decat aceea persoana, pur si simplu stand cu gandul la aceea persoana, ai ratat multe oportunitati de a cunoaste noi persoane, pe care, poate, daca ai fi avut rabdare, ai fi descoperit si partea buna din ei.

Tot din alte intrebari postate de tine, observ ca ai si putintica probleme cu increderea in tine, pe de o parte, iar pe de alta parte, esti si oarecum si destul de pretentioasa cand vine vorba de baieti.
Aici, din nou nu este bine, pentru ca tu te descrii ca fiind o fata normala, dar totusi vrei un baiat frumos, iar ceilalti, cei normali, asa cum te-ai descrie si tu, nu reprezinta un interes pentru tine.
Iar pe baietii pe care-i gasesti atractivi, nu stii cum sa-i abordezi, sau crezi ca nu ai sanse, ceea ce, din nou este gresit.

Recomandarea mea e sa-ti pui ordine in minte si sa-ti revii putintel cu picioarele pe pamant.
In situatia ta actuala, esti de inabordat pentru baietii normali, iar pentru cei ce-i placi, esti o "prada" usoara.
Asadar, dupa mine, fie, accepti si tu la randul tau, baieti normali, fie lucrezi la tine, la increderea ta, si nu numai, pentru ca daca vrei un baiat de genul ala la care cred eu ca faci referire, ei bine, chiar daca ajungi sa fii intr-o relatie cu el, pe termen lung, naivitatea si lipsa ta de incredere, iti va pune multe probleme, si fie o sa sfarsesti din nou, singura, dar si mai nefericita decat esti acum, sau fie o vei fi cu el, dar vei fi constant manipulata/inselata, si din nou, nu vei fii tocmai bine.

Apropo, exista si baieti, carora chiar le plac fetele cu parul cret.

| Emma30555 a răspuns:

Poate nu ai avut ocazia sa cunoști pe cineva potrivit ție. Ai nevoie de un anturaj, câteva prietene cu care sa ieși și sa cunoașteți mai mulți băieți.

| ywar a răspuns:

La 21 de ani nu ai gustat noci pe sfert viata. Esti cruda, ai rabdare. Rabdarea este o mare, foarte mare virtute care se dobandeste greu. E un drum cumplit pana dobandesti darul rabdarii.

Răspuns utilizator avertizat
| ZyRRe a răspuns:

Nu ai greșit cu nimic. Pur și simplu nu te-ai simțit atrasă de ei, asta înseamnă că nu ar merge o eventuală relație. Așteaptă până îl întâlnești pe tipul perfect pentru tine. Nu știu de ce vă grăbiți.

| orailibrail a răspuns:

Nu tine neaparat sa ai iubit.

Poate ca Dumnezeu te-a pus deoparte, pentru sotul tau.

Stii vorba aia: UNUL DAR BUN?
Nu te lua dupa toti (toate) care scriu pe aici

| naturelover a răspuns:

Nu ești un caz pierdut, toate o sa vina la timpul lor eu cunosc persoane care au iubit de 10 ani dar nu se căsătoresc, concentrează-te pe tine, mergi la sală, ieși în oraș sa te vadă lumea, fă-te cunoscuta și nu te stresa cu asta, putem trai și fără bărbați