aqualuna
| aqualuna a întrebat:

Vampiri, vârcolaci, fantome, demoni, elfi, gnomi, teriantropi, hobbiţi, troli, vrăjitori... în ultima vreme literatura şi cinematografia sunt tot mai populate de creaturi fantastice, supranaturale. Ce fiinţă mitică aţi alege să deveniţi dacă acest lucru ar fi posibil? De ce?

Răspuns Câştigător
| LiLlYAnNe a răspuns:

Eu as alege sirena. E o creatura populara si pur si simplu mi-ar placea sa cunosc lumea de subd ape. Dar mi-ar placea si o zina sau vampir.Ca sa cunosc lumea de sus sau sa pot citi gindurile sau sa beau singe. Oare ce gust arehee hee?

| MaryWhiteRose a răspuns (pentru LiLlYAnNe):

Sangele are gust oarecum sarat, metalic, nah nu stiu cum sa explic, stiu eu de cand mi-am muscat buza rolling on the floor.

39 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mi-ar place sa fiu un inorog. Pentru cei care nu stiu :

Inorogul este un animal fabulos al carui corn divin neutralizeaza actiunile malefice si otrava, separa apele poluate si are misterioasa putere de a detecta ceea ce este impur.

"Astfel de fiinte renunta la dragoste din devotament fata de dragoste pentru a o salva de ineluctibila stingere", Yves Bergen. "Sa moara dragostea ca sa poata trai dragostea" evoca ideea sublimarii miraculoase a vietii carnale si forta supranaturala care emana din ceea ce este bun. Mitul inorogului reprezinta fascinatia pe care puritatea continua sa o exercite chiar si asupra celor mai corpute inimi.

| Silvia a răspuns:

Demon.

| inna a răspuns:

Vampa love struck

| Klara a răspuns:

Varcolac :X
(asta dupa ce m-am uitat la Ginger Snaps 2 Unleashed )

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Hobbitlove struck. Dupa ce am vazut filmul Stapanul Inelelor, imi placlaughing.

| JesterRO a răspuns:

Sangele e sarat Kasumy, stiu eu si nu's vampir...sau?
Cred ca varcolac...deoarece din punctul meu de vedere exprima independenta si puterea de a lua decizii singur dar si impreuna cu altii. Mi-ar placea sa alerg cu patru membre, nu doar cu doua si mi-ar placea sa vorbesc cu luna, ca sa ma auda toti brazii, si muntii. Evident mi-ar placea sa fiu un varcolac pentru ca as avea multa incredere in mine datorita fortelor proprii.
Si inca ceva...imi plac coltii ca lumea frate...nu ca la vampiri, doua scobitori.

| Naturii_Gardianul_1989 a răspuns (pentru JesterRO):

Sangele nu este sarat xD depinde de grupa sanguina big grin al meu este dulce xD rece cand il gust xD si rosu XD nicidecum sarat xD grupa mea sanguina am gustat-o alta nu xD cand m-am intepat la deget in acul de cusut. trebuie sa recunosc ca este gustos xD hahahahha XD

| I.Love.Football a răspuns:

Elf ' itza love struck... sa traiesc in paduri sau sub pamant. Motivul este faptul ca elfii sunt foarte apropiati (in ceea ce priveste fizicul) de oameni, dar au un caracter angelic si puteri magice.

| AlinutzaRouz a răspuns:

Vampir, ma tenteaza viata vesnica si toate chestiile... ( si in curand voi adauga si eu ceva la literatura, ca sa fie si mai populata laughing )

| AidaAmaranta a răspuns:

Eu? As da TOT doar sa fiu vampir! JUR ca as da tot ( nu are de-a face cu twilight sau eu stiu ce.) pur si simplu imi plac.:X:X:X:X:X:X:X

| ♦EthernalVampa♦ a răspuns:

Ehhe, sunt mandra sa spun ca eu sunt un vampir. Si a fii vampir nu consta in tot felul de aptitudini speciale, cum ar fi zburatul, transformatul in diferite creaturi... si restul de prostii. Bine, noi avem puterea fizica putin mai mare decat la oameni, dar nu asa ca in Twilight sau alte filme. Intuitia ne este foarte dezvoltata, ca si auzul si simtul artistic. Binenteles, asta tine si de varsta, iar eu am doar 14 ani. Vampirii exista, dar sunt cu mult mai umani decat se crede! Eu una cred in Dumnezeu, dar penrtu ritualuri imi canalizez energia si sufletul catre mareata zeita a Noptii, Nyx. Poate fii greu de crezut, stiu. Si era sa uit! Cat despre sange, daca iti place sau te simti atrasa de el, nu inseamna neaparat ca esti vampir! A fii vampir cere respect de sine, iar cuvantul de onoare al unuia este sacru. Sangele reprezinta pentru noi ceva destul de rar si nu suntem obsedati de el. Binenteles, exista vampiri care considera sangele vital, dar aceeia au alte reguli decat noi... Sangele are gust bun pentru unii, depinde de gusturile fiecaruia. Cei interesati sa discute cu mine, sa dea add la release_th_shadows happy ps: nu musc. laughing

| ♦EthernalVampa♦ a răspuns:

Si inca ceva: VAMPIRII NU AM COLTI. Asta ar fi penibil, pentru ca noi nu muscam.

| deel a răspuns:

Pasare phoenix, vrajitoare gen harry potter, inorog, aslan din cronicile din narnia...

| Natassha a răspuns:

Vampir sau vrajitoare, ar fi interesant...

| ScLiFoSeL a răspuns:

Vampir.sau sirena.

| biencutza_7855 a răspuns:

Eu as alege vampir.Intotdeauna mi-au placut chestiile astea legate de supranatural. Mi-ar placea sa traiesc o vesnicie sa fiu nemuritoare...Bineinteles ca as face tot ce vreau eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pheonix si elf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demon poate posedez si eu pe cinevarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vampir, deoarece ador puterea, chestiile legate de ei si viata eterna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Err nu stiu Fantoma ca sa raman in vazduh si intuneric sa scap de voi idiotilor, vampir sa imi fac de cap si sa va "gatui" big grin, vrajitor sa-mi fac mereu o apa minerala la cerinta mea si un foc dragut, trol ca sa ii dau un pumn-ciocan in capul lui Base, elfi= niciun caz, Demon DA! As zbura big grin si as arde, tare. Varcolaci e misto ca esti dur si ochii rosi, luna plina, suna dragut happy. Cred ca vampir sau fantoma tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vampiri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vampir pentru ca vreau sange

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege sa fiu un Vampire deoarece
are un stil de viata super
imi place abilitatile lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as alege sa fiu nici una din ele pentru ca sunt rele si periculoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti doresc sa devina creaturi demonice, cele de sus enumerate sunt toate demonice niste"bullsituri" iar voua va plac. coool ce misto sa fiti otraviti de mesajele filmelor si ce misto este sa fiti si in iad, nu? alegeti si voi ceva de la dumnezeu sau pocaitiva de tampenii...

| sabanaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca as putea fi un inger, as putea sta tot timpul in Rai, langa Dumnezeu... tare-ar fi bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vampiri, varcolacii si demonii omoara oameni nu aleg niciuna. dar varcolacul poate fi controlat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varcolaci si Vrajitoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok insa mi.as fi dorit sa fiu o corcitura laughing
jumate vampir jumatate varcolac...sa fiu rece ca un vampir si bronzata ca un varcolac, sa fiu frumoasa ca un vampir si rapida ca un varcolac, sa am puteri supranaturale ca un vampir si sa ma transform intr. un lup ca un varcolac!

| amyana a răspuns:

Vampiri

| ThisIsIoanaBlack a răspuns:

Eu as vrea sa devin vampir pentru ca e foarte tare si ca se poate speria lumea de mine! funda