| AvalohAlyn a întrebat:

Vi s-a intamplat sa va puna parintii la citit si sa va spuna sa nu mai "frecati menta pe laptop" facand ceva mai util cum ar fi cititul cartilor?laughing
Deci in 5 ani as putea citit toate cartile cumparate si necitite?
Pe curand, ne vedem prin 2021.

18 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Bogdane daca te mai vad pe jocuri iti dau o palma".

| AvalohAlyn explică (pentru DoarBogdan):

Ai inchis jocul sau ai primit palma?laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Mi-a ascuns incarcatorul.

| R0R0 a răspuns:

Se mai intampla.Dar ai mei nu ma pun sa citesc.
Daca imi interzic laptopul, oricum asta voi face. Au ajuns sa imi interzica sa citesc fiindca o fac destul de mult si le e frica sa nu trebuiasca sa port ochelari.

| Idkidk a răspuns:

Da, chiar acum 2 minute mama îmi zicea : E, gata cu laptopul, du-te şi fă ceva creativ.
Eu : Nuu! Nuu! Am ceva important de făcut!
Ea : Ce?
Eu : TPU!
Ea : Dă-l dracu de TPU, din iarnă zici că ai îngheţat acolo!

| AvalohAlyn explică (pentru Idkidk):

Spune-i ca ajuti oameni cu raspunsuri pe TPU.e ceva util=)
Chiar daca pui intrebari conversationale de fapt=)
Daca castigi un titlu de campion al zilei pe TPU, sa vezi cum te laudalaughing
E frumos afara, de un KFC, MC=)

| Idkidk a răspuns (pentru AvalohAlyn):

rolling on the floor Eu nu pap otravă de aia, decât ocazional.
Mămica ta ce-ţi face?

| AvalohAlyn explică (pentru Idkidk):

Mancare traditionala romaneasca=)
Cartofi prajiti cu snitele.Asta a fost ieri.
Azi mananc niste file de carti.=)
Dar tu?

| Idkidk a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nişte teme.
Mama : Dacă mai stai pe laptop mult, mănânci matematică pe pâine rolling on the floor
Replica asta e din martie.

| AvalohAlyn explică (pentru Idkidk):

Eu nu mai am treaba cu matematica deloc.
laughing
Mai degraba, istorie, latina, romana..BAC
Eu ies, succes la TPU-ireala saubig grin
Zi faina.

| Idkidk a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Merci la fel!

| GolopențaAdrian a răspuns:

Da s-a intamplat

| AvalohAlyn explică (pentru GolopențaAdrian):

Si ai luat atitudine?laughingSau ai dat restart la PC si refresh la site-uri?laughing

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu ca mai demult mi-a zis dar acum nu mi-a zis si nu imi place cand ma pune sa-l sting

| Aberdeen a răspuns:

Nu, niciodată nu m-au forțat părinții să citesc! laughing
Poate în clasa întâi când m-a pus odată mama să citesc din „Vrăjitorul din Oz" câteva pagini, dar Doamne, urâtă carte!
Citesc din pură plăcere, și ce vreau eu. Accept cu drag recomandări și sugestii, dar în momentul de față nici dacă și-ar dori, n-ar avea cum să mă oblige cineva să fac ceva ce deja e o pasiune pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci mă și spală vasele, nu mai freca maneaua p'aici, că nu te crede nimeni.
Da, pe curând... ne vedem la următoarea ta întrebare.
App, câte 4 h ai dormit?

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

Nu mai postez intrebari.
Serios m-a pus mama la ''citit intens'' daca nu zboara laptopul ''pi jiam''.
Hai vii cu mine la un club de lectura?
Revenim pe TPU prin 2021.

| DeathOfDreams a răspuns:

Citesc atât de mult încât mi-au spus ai mei că ar fi cazul să mă mai destind.