| Caricaturistafaralimite a întrebat:

Vi se întâmplă des să intrați în pană și nu știți cum sa vă ocupați timpul liber? Va dau câteva sfaturi:

Caricaturi amuzante sau pictura

Videoclipuri combinate comice din Like Magic împreună cu Quik îl faceți mai lung și distractiv.

Faceți provocări online cum ar fi adevăr sau provocare sau fals

Farse amuzante la prieteni fie și la cei care va stresează

Dansuri, sau sporturi

Lucruri creative de mana cum ar fi : Origami sau decupare, lipire ori felicitări pentru cei dragi

Scrieți poezii sau citate ori povesti sau citiți ambele menționate sus.

Urmăriți tutoriale pe Youtube creative și aveți de unde va inspirați.

Sper că v-am putut fi de folos cu noi sugestii. Mulțumesc pentru timpul acordat o seara buna pe curând!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă citim o carte-două sau ne uităm la un film, e voie?

8 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Spune-mi ceva ce nu am făcut dejahee hee

| zilog a răspuns:

Am cea mai tare idee pentru cazul în care are cineva timp liber
să mergă să mai facă o șoală un curs să mai invețe ceva engleză să incerce să scape de cetățenia de Român
https://www.youtube.com/watch?v=JVkqDAP7gAk&feature=youtu.be

De exemplu eu aș dori acum să fac un curs postuniversitar de metrologie
Bunicul meu era armurier metrolog sculeor matrițer pneumatist hidraulist electromecanic spion tehnic
asa că mi-ar face plăcere să ajung și eu să pot face asemenea lucruri minunate pe care le făcea el

| zilog a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=vWdpSgPjSkY

Daca ai prea mult timp liber mergi la un loc de munca
apoi o sa stii exact cum o sa iti ocpi timpul liber!
Vei avea si bani ca sa iti faci timpul liber sa fie cat mai frumos cu putinta
iti vei putea permite sa iti cumperi lucruri frumoase sau sa mergi cu iubitul sau singura in tarile calde iarna
sau ai putea sa mergi in Grecia
sau ai putea sa megi in Rusia sa vizitezi Moskova
sau ai putea sa excelezi in ceea ce faci iar oamenii sa te aplaude atat de tare si sa te aprecieze atat de mult in cat sa te cheme pe al tot felul de targuri si expoiztii internationale

Ai putea sa iei trenul trans siberian si sa te plimbi sa vezi toata Rusia tibetul si china pana la aureola boreala

https://www.seat61.com/images/Trans-Siberian-map.jpg

Sau ai putea vizita india africa ai putea merge in japonia

sunt multe lucruri deosebite pe care le poti face daca te iei de un loc de munca de facut eva ani de a invata o meserie si de a pune in practica ceva pictura dar la modul cel mai profesional
sau ce iti place tie dar sa te iei de facut bani sa nu mai fie zile in care sa freci menta cu culor de 2 lei pe foi de matematica ci sa iti permiti culori de sute de euro sa investesti intr-o pictura.
Sau ai putea sa te lupti sa ajungi sa pictezi biserici ortodosxi iti sapun eu sigur ca am un prieten care picteaza biserici ortodoxe care castiga macar 50% profit dupa ce tragea linie la sfarsitul lucrarii
intr-o vara de munca in care in fiecare seara facea si gratare si nu sa abitinut sa nu manance ce e mai bun sau sa nu bea o sticla de vin
la sfastitul verii dupa ce a terminat de pictat o biserica mare i-a ramas bani de si-a cumparat 1 logan pentru el si inca
Logan Pick-Up 1.6 MPI cu care sa poata transporta glet-ul vopselurile materialele... pentru ca la pictarea de biserici nu este necesar doar sa pictezi ci trebuie sa repari sa reconditionezi sa reabilitezi si sa pregatesti pentru pictat peretii sa ii faci sa fie fini frumosi si drepti ca sa ai cum sa pictezi pe ei

Acum si-a luat si un ajutor care desface geamurile pentru a putea pucta vitralii pe ele acel ajutor contruieste si schele
pentru ca a inceput sa lucreze cu schele facute din scanduri batute in cuie dar acum intentioneaza sa isi cumpere schele din metal mari sa poata ajunge la etajul 4 al unui bloc.

Daca muncesti ceva iti aduce satisfactie bani si bucurie

Daca ai bani iti poti infrumuseta viata
DACA NU STII CE SA FACI CU BANI ISI CU TIMPUL LIBER
ITI REZOLV EU REPEDE PROBLEMA

TU STII CA SUNT IN ROMANIA POATE CHIAR SI PE LANGA BUCURESTI COPII CARE NU AU APROAPE NIMIC copii care nu mananca ciocolata de cat o data la 2 ani

eu personal te pentru duce la niste familii ai caror copii nu au mancat garantat in ultimii 2 ani nici o ciocolata

asa ca ai putea sa faci cadouri sa donezi sa petreci timp cu ei si sa ii inveti lucruri
sa gasesti o fundatie pe care tot eu ti-o dau sa te duci la ei
si sa ii inveti sa faca tablouri cu semninte
sa ii inveti sa faca oale din lut
sa ii inveti sa faca margele si bratari cu margele
sa ii invet sa deseneze
sa le faci viata mai frumoasa

alt prieten pictor artist plastic facea exact acest lucru si ma lua cu el sa il ajut sau sa ii tin locul acolo la copii respectivi cat timp era el plecat cu targurile si expozitile lui eu mergeam si ii invatam pe copii sa faca felicitari origami sau ce imi spunea ca ar trebui sa mai exersez cu ei CU OCAZIA ACEEA AM INVATAT CHIAR SA SI FOLOSESC ANDRELELE
CHIAR SI ACUM MAI STIU SA FOLOSESC ANDRELELE
nu stiu sa fac cine sti ece mondel pentru ca trebuia sa imi inlocuiesc amicul cate o zi doua pe luna dar stiu sa crosetez cu andreee sa meraga in linei dreapta
sau am mai fost constrans sa invat sa cos globenuri pentru ca asta era lectia din ziua respectiva care trebuia exersata
sau pe panza ca de sac sa fac cusaturi musca sau cine stie ce modele cu ata colorata au trecut ani de atunci si multe lucruri le-am uitat.

Dar daca te implici o sa rezolvi ceva atat pentru tine sa iti poti cumpara casa ta sa ai familia ta sa fii o binecuvantare pentru tine si casa ta sa ai tu cum sa iti castigi propia ta existenta independent de un barbat
sa nu depinzi niciodata de nimeni sa fii independenta
si sa continui tot timpul sa inveti
sa mergi la scoala sa bagi carte in tine cu nemiluita
sa obitii diplome si sa faci cursuri de pedagogie sa ai voie sa predai pictur ain mod legal
poate iti faci propriul tau club de pictura platit de vreo primarie
eu iti gasesc sponsorizarea si iti deschid usile si te duc pana la un primar al unui sector din Bucuresti daca tu poti prezenta lucrari in care ai excelat
pentru ca ma cunosc personal cu un primar din Bucuresti de peste 20 ani si el apreciaza unii dintre prietenii mei pictori si vine si cumpara cu bucurie cate un tabloas cate o pictura cate un biscuite pictat pe arton prin tehnica pictura in cutit pe paspartu

trebuie sa ai expozitiile tale si in momentul in care chiar o sa ai ceva deosebit pictat de tine care chiar sa ia ochii si mintile oamenilor atunci eu pot sa merg sa te prezint primarului respectiv

Pune mana si picteaza acest vitraliu cu culori adevarate de vitralii pe sticla adevarata
https://d3fd7b8tlcdn2v.cloudfront.net/produs_219981/big/img.aOBmgBZKjS.jpg

https://i.pinimg.com/......8b98f3.jpg

https://i.pinimg.com/736x/a7/3e/13/a73e13e06b1463f355fa1630de7b2c94.jpg