| Narfundo a întrebat:

Viata e naspasad desi gandesc ca un emo...mai are rost sa o traim? Lucrurile merg din mai rau in mai rau.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Normal. Daca ai primit viata de ce sa nu o fructifici? Adevarata satisfactie a vietii e sa faci din nimic, totsmug

| mgtow a răspuns:

Omule la o persoana singuratica ca mine sa zicem de exemplu viata e si buna si rea pentru ca fac ce vreau eu cand mi se scoala... dar mai trec si prin momente grele aia da nu imi pasa de femei deloc pentru ca vor doar bani si nu am chef sa irosesc munca mea p ele am pierdut si amicii care ii aveam dar si ei au avut vina lor si pana la urma am ajuns ca in vestul salbatic un cowboi care se descurca cum poate in viata asa ca si tu poti face lucruri care iti vin bine si sa fii mai happy

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Viata nu e deloc naspa. odata ce stii sa traiesti si sa te bucuri de fiecare clipa o sa vezi c frumoasa e.Normal ca exista si probleme ca daca totul ar fi perfect ne'am plictisi... Dumnezeu ti'a dat o viata si ar trebui sa te bucuri de ea. Cei care sunt bolnavi, care stiu ca mai au 2 zile de trait, care sunt invalizi si tot felul de probleme ce sa mai spuna? Ar trebui sa te bucuri de ceea ce ai atat timp cat ai.Sa te bucuri de lucrurile frumoase si sa profiti de ele.

| eveline a răspuns:

Desi se spune...Tot raul spre bine...ai dreptate.asta e. avem parte si de lucruri frumoase ce-i drept mai putine si trebuie sa le pretuim cat de nesemnificative ni se par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine zis...\

daca e imi dai si funda?
ls:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic asa CA TE INSELI mult. Un raspuns pentru tine special - Video -> vezi clipul si da-l mai departe - gasit pe internet, util tuturor :
Nic Marks : calculam in loc de PIB, indexul planetei fericite IPF (subtitrare in limba romana) - 16 minute de adevar http://www.ted.com/talks/lang/rum/nic_marks_the_happy_planet_index.html sa aflam cat are Romania indexul IPF;-D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inseli amice, numara pina la 5 trage aer adinc in piept, respira usor, incet incet sa nu dai drumul la tot aerul, repeta exercitiul acesta de 5 ori, iti oxigeneaza creierii si ai sa vezi ca gindesti altfel