| Mircok a întrebat:

Viata mea devine un calvar din cauza a doua persoane la care țin enorm : iubita mea și maica-mea.
Pur și simplu sunt imposibile.
Cu iubita mea am o relație la distanta de 1 an și e extrem de geloasă, e nebună din cauza geloziei nu mai pot.
O iubesc mult și știu ca și ea ma iubește dar pe lângă gelozia asta prostească e și orgolioasa, iar dacă nu fac ceva ca ea zice ca e pe ultimul loc (de exemplu ne vedem odată la doua luni sau la o luna și stam de sâmbătă pana miercuri și joi a fost aniversarea noastră și a trebuit sa plec de la ea fiindcă am avut treaba la munca. S-a supărat și poc cearta sau când vorbesc cu ea la apel se enervează ca ii mai răspund și celor din jurul meu când sunt întrebat. Vezi doamne "nu sunt importanta". Deși as fi în stare sa o iubesc toată viata. Ar fi multe de zis despre ea dar ajunge atât.
Iar maica mea ma cocoloșeste ca pe un plod.
Nu am voie sa merg în satul vecin ca "dacă pățesc ceva", când plec la iubita mea e scandal monstru ca de ce plec. Iar alții de vârsta mea stau singuri sau vizitează tari străine (am 20 de ani). Dacă ii zic ca pe la 24 de ani vreau sa ma mut. La fel... Scandal.
Dacă ii zic ca fac Crăciunul la iubita mea și ea face revelionul la mine... E scandal ca plec de sărbători...
Nu mai pot... Sunt satul. Niciuna nu ma înțelege. Ele îmi formează acel sentiment de vină... M-am saturat sa se supere pe mine din orice. degeaba le vorbesc ca fac ambele scandal.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Daca tot iese scandal sa nu-ti mai pese de parerea nici uneia si sa faci ceea ce tu crezi ca vrei sa faci sa pui piciorul in prag ca de aceea esti barbat. Daca nu o sa pui niciodata piciorul in prag nu vei rezolva niciodata nimic.E foarte clar trebuie sa arati ca esti barbat si daca cu frumosul nu merge musai sa iti impui punctul de vedere atit cu mama cit si cu iubita. Poate ca se vor mira dar cu timpul se vor ogoi poate chiar asta vor sa reactionezi dur sa nu te lasi calcat in picioare numai pentru ca esti santajat sentimental.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Le-ai educat să fie așa. Le-ai lăsat. Acum, să le dezveți. Cu fiecare nou episod. Vor fi nevoite să se reseteze.