| BlackRaven45 a întrebat:

Voi ati vrea ca Halloween-ul sa fie o sarbatoare oficiala si la noi in tara? Vreau sa va aud opinia. xD

4 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Nu! De ce as vrea asa ceva? Si ce va atrage la aceasta sarbatoare? Nu inteleg...

| gemeni6226 a răspuns:

Nu as dori.Se suprapune datei cinstirii mortilor si e aiurea din acest motiv. Daca ar fi pe o cu totul alta data nu as avea nimic impotriva.

| Sociopat a răspuns:

Da. Desi Romania nu prea e o tara unde copiii s-ar putea plimba pe strada sa colinde pentru ca arhitectura la oras e foarte inghesuita comparativ cu suburbiile americane. Zic ca daca ramane asa cum e acum e ok. O sarbatoresc doar adolescentii iar astia mai purii n-au de ce sa se planga pentru ca nu e recunoscuta ca sarbatoare in Romania.

| Alexandra4500 a răspuns:

Eu as vrea, mai tare pentru costumatii, mi se pare o idee faina.