| Psihiatra a întrebat:

Nu ar fi frumos daca in Romania, ca in America, Halloween-ul sa fie sarbatoare oficiala si sa se mearga la colindat ca de Craciun?

25 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Frumos ar fi să ne păstrăm sărbătorile noastre originale, nu copi.
Oare nu mai avem origini sau ce se întâmplă cu noi?
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Mai frumos ar fi daca in tara ar fi 14 zile de sarbatoare anual ca in spaniawinking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, nu mi se pare normal să adoptăm toate sărbătorile lor. Halloween-ul nu e pentru noi. Baftă!

| Flav a răspuns:

Romanii, vesnicii copiatori. Nu! Noi nu respectam si nu primim colindatorii, ce sarbatori vrei tu sa adoptam? La dreacu, heil Hitler!

| Cretaker a răspuns:

Nu prea ar fi
Ti-ai lua bataie/ar face misto toti cocalarii de tine, pe strazi.

nu, stai... e doar o scurta parere.

| pwp a răspuns:

Eu as vrea!love struck love struck love struck
buna idee, bianca!
ii spunem lu' base?laughing

| AnnaMariaaa a răspuns:

Ba da, chiar vb la scoala cu profa de romana, dar noi nu suntem asa ca americaniilove struck

| Psihiatra explică:

Cristianorudi7 sukker!

| Sinedd a răspuns:

Ce prostie!
Pe criza asta sa fiu prost rau sa mai dau bani si alea alea!
Nu ar fi frumos, ar fi o prostie!
Ce daca la americani au Halloween trebuie sa avem si noi?! Nu!
Ca apoi sa ne barfeasca aia, bai uite ca au invatat si romanii astia prosti ceva de la noi!

| Sinedd a răspuns:

@PaulB cum adica Romania e Romania? Mai treci prin viata si apoi comenteaza, te asigur eu ca nu-ti doreai sa scrii asta!
@ZOON ce scrii acolo, basme? Se mai primeste, dar mai rar. De unde vrei sa scoata lumea bani din buzunar? Ei au dat la primii care au venit cu colindu dar cand vin mai multi, mai ai? Te rog, nu mai spune aiureli fara sa gandesti. Sorry, nu vroiam sa zic de rau, doar am zis.
@ saby avem destule sarbatori, sau vrei sa-ti enumar?!
Va rog nu mai comentati aiurea fara sa ganditi, Romania e o tara saraca, nu avem de unde sa scoatem bani pentru toata lumea.
Cand ajungeti la o varsta mai majora o sa vedeti ca o sa fiti mai negativisti privind Halloween-ul in Romania!
Halloween-ul e doar pentru americani!

| GeoXD a răspuns:

Nu, nu ar fi pentru ca nu e chiar asa dragut cand copiezi nu? dar cum crezi ca s-ar simti americanii daca am face ca ei? raised eyebrows

| ZOON a răspuns:

Dar cred ca ar fi frumos dar la noi in Romania si cand te duci cu,,, colindu oamenii nu iti raspund la usi te injura iti imaginezi daca te-ar mai vedea si imbracat in zombi sau mai stiu eu ce te iau si la bataie Romania e prea demodata noi traim ca in evul mediu mentalitatea romaneasca nu ar putea accepta acest lucru cel putin in proportie de 80 %

| Gandacelu a răspuns:

Mi-ar placea. in plus magazinele ar face bani pentru vanzarea costumelor, dar nu cred nici eu ca adultii care nu vor sa se bucure si ei de viata le-ar place asta.sincer ar fi si cam ciudat la noi sa vezi copii imbracati de groaza umbland pe stradabig grin

| BlueBolty10 a răspuns:

Ar fi tare, mi-ar placea.

| Kittynika a răspuns:

Si eu ma mai gandeam la asta, ar fi sooper.noi mai faceam asa la scoala un bal de Halloween si mergeam la profesori laughing

| friday a răspuns:

Ba da, dar aici nu prea intereseaza pe nimeni asa ceva. Ce sa le ceri oh go on? straight face

| Daaianna a răspuns:

Chiar la asta ma gandeam si eu, ar fi foarte frumos dar nah.pacat ca la noi nu se practica acest lucru. n-ai cu cineoh go on

| Seth_1218 a răspuns:

Oh, ba da! Ar fi minunatlove struck.

| BlackRainbow a răspuns:

Nu!
Avem multe sarbatori, chiar nu e nevoie sa mai "imprumutam si de la altii" desii trebuie sa recunosc ca ar fi destul de tare, daca ar fi fost de la bun inceput in Romania! love struck

| PaulB a răspuns:

Ar fi fain. dar ROmania e ROmania!

| lastman024 a răspuns:

E un obicei american, ce treaba avem noi cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mintea ta proasta, DA. Ce legatura avem noi cu sarbatoarea lor? In tot cazul se pare ca tu esti vesnic cu sorcova la colindat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, asta e Romania nu America.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare de ce copiem noi pe toata lumea? Romanii sunt foarte inventivi, de ce nu inventam noi ceva si sa ne copieze alti. Si asa "am furat" destule obiceiuri. Uitativa numai in calendar... din 365 de zile 730 sunt sarbatori. Vrem sa lucram cat mai putin dar bani vrem tot mai multi. Daca vrem sa copiem pe cineva, de ce nu ii copiem pe chinezi, un exemplu bun de daruire la locul de munta si dragoste de patrie!

| EuAli a răspuns (pentru anonim_4396):

In calendarul Bisericesc in fiecare zi e sarbatoare laughing mai bine considera astea sarbatori : Craciunu',Pastele,Revelionu',ziua ta(doar a ta,ca daca le aduni cu toate zilele de nastere din lume+sarbatorile (ne)importante(cum consideri tu) din calendarul bisericesc da mai mult decat estimarea ta) si Halloween-ul(asta nu e prea sarbatoare in afara ca vi mascat in nu stiu ce fantoma, vampir, magician si cu un dovleac in mana cu o lumanare in ea)