| viatadecacatt a întrebat:

Voi.Cand invatati la o materie anume si stati cu caietu in mana.Parca nu va e lene sa invatati laughing? Eu cand vad maama cat avem de invatat mi e leneee si imi zboara gandu in alta partewhistling. Voi cum faceti TOT ASAwhistling?

Răspuns Câştigător
| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Mie imi zici.frustrated
is si plina de nervi cand vad cat avem de invatat.crying
da ce sa faci. odada si`odata tot trebuie` sa te pui sa invetzi.winking
in puii mei.trebuie sa ma pon sa-mi scriu temele.si sa invatcrying

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu sunt intotdeauna foarte curioasa sa vad ce scrie mai departe, sa aflu informatiile cuprinse in material si, pe nesimtite, il invat.

| fluturas a răspuns:

Cam asa ceva e si la mine. da incerk sa ma apuk de invatat doar cand am kef, ca degeaba invat cand nu am kef ca imi zboara gandul la altceva si doar pierd timpulwinking mai ales acum si cu criza asta de timp laughing am nevoie de el. pai chair daca am mult de invatat nu am inkotro. si citesk de mai multe ori lectia. chiar daca kateodata imi mai zboara gandul la altceva, tot retin cv din lectie si eventual imi mai repet in pauzewinking

| juniper a răspuns:

Eu mai intai invat, dup-aia imi fac temele. Chiar acum mi-am invatat la romana vreo 4 pagini, dar nu trebuie sa tocesti, invata logic, nu mecanic. Gandeste-te ca daca iei note bune, vei avea voie sa faci mai multe.

| daniDeeDee a răspuns:

Am invatat intr-a 12-a la geografie de mi-au sarit capacele...stiam 3 lectii ca robotu` laughing

ete si am luat si bacu` ...ete si stau acasa degeaba laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie-mi era lene sa invat si tineam caietul doar sa vada mama, atunci ma apucau durerile de burta, ma uitam pe fereastra, vroiam sa mananc, mi-erea somn, de toate numai de invatat nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce ti-a dat Domnu'. De exemplu eu sunt o persoana cu capacitate de asimilare cunostintelor foarte mica, mai ales daca nu ma prea intereseaza, mereu plictisita, foarte greu de motivat, amorfa, insa am fost inzestrat cu capacitate de procesare a informatiei destul de ridicata.
Cand venea vorba sa invat, sintetizam o lectie in jurul a 3, 4, 5 cuvinte cheie pe care trebuia sa le memorez(cateodata si alea le uitamlaughing, asa ca le scriam pe fituici, palmi, banca, etc)si apoi fiecare cuvant in parte il dezvoltam pana la punctul in care reproduceam(prin intermediul cuvintelor mele de bine inteles)...destul de rar luam 10, dar 8 si 9 erau usor de obtinut...fiecare cu stilul lui de a invata!