| Ildiz a întrebat:

Voi cand sunteti tristi mancati mult sau dlc? Intrb pentru ca am citit intamplator mai dmlt intr-o revista cum ca exista persoane care baga in ele inghetata si ciocolata de ex atnci cand sufera. iar eu una nu pot nici apa sa beau. deci? big grin

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stresul are efecte diferite asupra oamenilor. Ciocolata in special elibereaza endorfine, care sunt niste substante care ne fac sa ne simtim fericiti. Multi au descoperit asta si mananca ciocolata la stres, pentru a-l ameliora. La mine, din pacate, functioneaza perfect.

| thegatekeeper a răspuns:

Indiferent de cum m-as simti, nu imi schimb cantitatea in care mananc. Poate sunt eu mai disciplinata in privinta asta si nu las problemele sa imi afecteze modul de a manca. Nu pot sa amestec mancarea cu problemele pe care le am, in cazul meu nu interactioneaza si nu se modifica nimic.

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu as manca niste inghetata daca m-as simti trista. big grin

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Eu cand am depresie mananc ca sparta uneori ajung sa iau pana la 10 kg in foarte putin timp(luni)uite de ex am avut un accident in luna mai si de atunci pana acum am luat 15 kg!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu numai ca nu pot sa mananc, dar n-am chef de nimic.Cand sunt trista doar stau in pat si atat.Uit si de mancare si de tot.