| Rose_2860 a întrebat:

Voi ce ati alege facultatea de biologie, psihologie sau drept? si de ce? Eu nu stiu ce facultate sa aleghee hee

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

In ordine as alege drept, psihologie, biologie.

| Hmmmm a răspuns:

Eu asi alege psihologia.ador sa ajut oamenii si imi place sa ma implic, imi place sa ascult oamenii, insa nu am rabdare.si asta ar fi principala calitate d care asi avea nevoie ca viitoare psiholoaga:rabdare, iar eu nu o am.acesta este motivul pentru care am hotarat sa renunt la idea d a da la psiholoigie.

| tyana a răspuns:

Se spune ca cel mai bine este ca meseria sa te aleaga pe tine, dar asta nu inseamna sa lasi totul in voia sortii ci sa te analizezi atent.happyPrin urmare priveste atent(a) la viata ta din ultimii ani si gandeste-te cate lucruri bune ai facut pentru ceilalti? Iti plac oamenii? Ai fi in stare sa ii asculti povestindu-ti viata lor ore in sir, fara sa te plictiseasca? Iti pasa de sentimentele lor? Te implici in rezolvarea problemelor altor persoane?happyDocumenteaza-te despre fiecare meserie in parte, ce munca presupune ea, ce trebuie sa faci si abia dupa aceea poti sa decizi.Multa bafta!

| dyddyyyx18 a răspuns:

Eu cred ca o sa merg la o facultate de psihologie. happy
Dar mai am 2 ani sa ma gandesc. happy