| xLove a întrebat:

Voi ce credeţi, există viaţă pe o altă planetă? Justificaţi răspunul!

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Da, cred ca exista extraterestrii.
Nu neaparat viata inteligenta, omuletii verzi cu nave zburatoare.
Ar fi absurd sa ne gandim ca in Universul infinit suntem singuri. Este destul de usor de inchipuit ca mai exista conditii favorabile pentru viata si pe alte planete, mai ales ca viata se adapteaza la mediu si nu invers. Adica poate pe o planeta plina de arsenic, mercur sau mai stiu eu ce substante daunatoare pentru oameni, exista viata pentru care oxigenul e otrava.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabilitatea ca ea să existe este astronomic de mare. Deci da, cred.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu, Terra e singura planeta pe care poti supravietuii, ce maret Dumnezeu avem. Slava Lui.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,sincer,cateodata cred, cateodata nu.Adica,mi se pare intr-un fel ciudat sa exista viata pe alta planeta, si nici nu cred ca exista extraterestri, cu toate ca am vazut diferite filme, diferite documentare despre ei.In fine, parererile sunt impartite si asa vor ramane pana ce nu vom afla sigur daca mai este viata pe alta planeta sau nu.Papa!happy

| EvaneSScence a răspuns:

Eu cred ca exista extraterestri. Am vazut atatea filme pe Discovery, am citit vreo doua carti cu vizite ale lor si marturii.
Unde traiesc ei? Pe o planeta care evident are viatahappy
Cred ca nu suntem singuri in Univers si mai sunt si alte planete locuibile, cu viata.

| Never4ever a răspuns:

Nu.

| iuli29 a răspuns:

Cred ca da! Dc sa fim noi singurele fiinte din univers? dc sa fie asta singura planeta cu viata?