| xLove a întrebat:

Voi credeti ca exista " alta viata". Adica dupa ce mori sufletul tau sa mearga in alt corp. Daca da, ce credeti ca ati fost si ce ati vrea sa fiti intr-o alta viata? Justificati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| Kennziiie a răspuns:

Doar corupul îţi moare, sufletul este nemuritor şi umblă prin lume. De-aici şi senzaţia de Déjà vu. Baftăă big grin

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu. După ce mori, coprul tău rămâne pe pământ sub formă de oase şi tot felul de rămăşiţe, iar sufletul se duce ori la Dumnezeu ori la diavol, în funcţie de viaţa pe care ai dus-o pe pământ.

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Eu unul nu cred, dar mi-a povestit cineva ca a fost la un "medium" d`asta si ca si-a vazut 2 vieti enterioare.Este pasionat mult de Napoleon, si cica, intr-o viata anterioara ar fi fost ceva prieten cu familia lui Napoleon.De acolo pasiunea sa pentru el
Cica ochii raman la fel...habar n-am!

| Izomer a răspuns:

Citeste Sfanta Scriptura, si vei gasi raspunsul.

Te va ajuta.winking

| oOSaritaOo a răspuns:

Nu cred că va fi aşa ceva, astea sunt vrăjeli... am auzit că unii credeau că te poţi reîncarna în plante sau animale, deci zi tu, e nomal sau nu?

| dragos9234 a răspuns:

Dupa ce mori esti mort.
Nu exist nimic altceva.

| rebecutzaa a răspuns:

Dupa ce mori sufletul tau merge in ceruri pentru judecata.nu exista reincarnare.