| RubikSD a întrebat:

Voi ce frici aveti / ati avut? Ati reusit sa vi le infrangeti? Cum?

8 răspunsuri:
| Purgatoriu a răspuns:

Mie mi-a fost foarte frica de intuneric. Aveam o buburuza pe care o bagam in priza si imi lumina camera. Am reusit sa-mi infrang teama atunci cand mi s-a stricat buburuza. laughing

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu m-am confruntat cativa ani cu frica de intuneric. laughing Acum nu mai este asa de nasoala ca inainte, insa am incerca sa ma conving ca nu este nimic acolo si cu timpul am reusit cat de cat.

| LetMeHelp a răspuns:

Buna!

Am avut o frica de inaltime foarte intensa.
Insa mi-am infrant-o datorita unei prietene care se mutase la etajul 9 si ma obligase sa stau pe balcon 10 minute.
Au fost 10 minute graznice I don't want to see, dar de atunci nu mi se mai inmoaie picioarele cand ma uit in jos de la o oarecare inaltime.
M-a ajutat foarte mult, si inca ii sunt pe deplin recunoscatoare.

Pa, pa! happy

| JeffRider93 a răspuns:

Mie mi-a fost frica de manechinele alea de la magazine :]] Par asa de reale.Dar, cu timpul am crescut si mi-am dat seama ca era o tampenie sa imi fie frica de niste corpuri fara viata facute din plastic.
Sau, cand ma uitam la emisiuni gen Vanatorii de Fantome, imi era frica atunci cand stateam singur in camera, dar cu timpul am realizat ca sunt facaturi.Si,chiar daca nu ar fi fost, ma uitam la multe chestii cu fenomene paranormale si m-am obisnuit cu asta. :]

| ellaells a răspuns:

Mi-a fost si imi va fi mereu frica de sobolani, gandaci si toate specimenele de genul asta happy

| justmebi a răspuns:

Mereu mi-a fost si inca imi mai este frica de insecte. apoi, de la o intamplare nefericita a inceput sa-mi fie frica si de caini.
si de la alt incident nefericit mi-e frica sa mai merg la altfel de concerte in afara de cele rock laughing

| Prietenoasa a răspuns:

Eu am frica de intuneric de exemplu sunt singura pe strada la ora 5 noaptea e bezna imi frica sa nu vina un nebun sa ma omoare.
Am avut frica de caini si de unul micut. Am scapat de frica asa: anul trecut m-am dus prima data la noua casa a unchiului meu el avea 4 caini mari locuia langa casa de vacanta a sefului sau in padure. Cainii iubeau copii erau liberi cainii si m-am imprietenit cu ei si am scapat de frica.

| Meaningful a răspuns:

Mi-a fost frica o vreme de intuneric. Asta pentru ca m-am uitat de mic la multe filme de groaza si mereu asteptam vreun,, boogie man'' sa apara de nicaieri.
De mic am avut o frica de inaltime, insa am inceput sa prind curaj si o infrunt cand am ocazia.
Acum cea mai mare teama a mea este teama de a spune ce simt si de a nu fi inteles, sa imi fie tratate vorbele ca banalitati.