| Samariteanul a întrebat:

Voi ce intelegeti prin ecologie? Profesoara ne spunea cum vedem noi sau cum a trebui sa vedem viata eco....adica?

2 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Reprezinta relatiile dintre organisme si mediul lor de viata.

| Knu a răspuns:

Ecologie = relatia dintre organisme, plante si mediul in care traiesc. "Cum sa vezi viata eco" - cum vezi viata in asa fel incat aceasta relatie a organismelor, plantelor si mediul in care traiesc, sa nu fie afectata, alterata, mutilata, distrusa.