| Jenny23 a întrebat:

Ce intelegeti prin propozitia : Spunea mama ca fara povesti viata omului ar fi trista si searbădă. FUNDA :X!

Răspuns Câştigător
| spaikizz a răspuns:

Adica fara sa visezi, faraa sa-ti imaginezi ca ar putea fi mai bine ai avea o viata gri. Eu personal cred ca e foarte important sa visezi si sa poti sa te separi de lumea asta intr-o lume a ta in care totul e bine si cum vrei tu. Daca faci asta ai fericirea vesnica!

6 răspunsuri:
| Puffy26 a răspuns:

Buna.Eu am sa iti zic pe scur cam ce ar insemnatongueai daca omul nu poate visa nu mai exista fantezie, ar fi trista si searbada.Nu exista poveste reala, totul este un vis minunatbig grin.

| Irynushca a răspuns:

Adica fara sa visezi, faraa sa-ti imaginezi ca ar putea fi mai bine ai avea o viata gri.Viseaza caci imposibilul poate deveni posibil...

| Hollywood a răspuns:

Eu inteleg ca daca nu ai facut nimic in viata...e cam pf happy intelegi happy

| katoka_1558 a răspuns:

Daca trebuie sa o comentezi asa trebuie sa o faci : "Propozitia spunea mama ca fara povesti viata omului ar fi trista si searbada. da e o expresie pe care trebuie sa o tinem minte. Povestile trebuie sa ne umple sufletul si viata deoarece se mai intampla uneori in cazuri rare ca si in realitate. Daca nu ar fi povesti, nu ar fi bucurie, daca nu ar fi basme, nu ar fi vise. Toti trebuie sa citim cate o poveste si sa ne umple golul din sufletul nostru, tristetea cu cate o poveste nemuritoare..." Sper ca te'am ajutat. Funda?batting eyelashes

| Alexandru_Carina_1985 a răspuns:

Dar in ce clasa esti?