| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce povesti de viata aveti, ce fel de oameni sunteti?

8 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Sunt o persoana linistita, pana ma sacai suficient cat sa vreau sa iti intorc moneda, imi place sa stau singura, si sunt foarte delasatoare, mereu imi spun "viata-i grea, dar trece", "mai devreme sau mai tarziu tot mor", m-am si adaptat, dupa fiecare dezamagire imi sterg memoria, ma rog, nu tot, imi golesc "sufletul" de informatiile primite incepand cu o anumita perioada, parca as avea un antivirus in minte si la prima suspiciune incepe sa blocheze tot si sa stearga ce poate din ce are legatura cu virusul. Nu traiesc in prezent, ci in viitor, trecut si viitorul trecutului, adica lucruri pe care mi le-am dorit, dar pe care nu le-am avut, si fiind delasatoare, n-o sa le am, poate nici nu le-am vrut cu adevarat, nici nu cred ca mi-am dorit vreodata ceva, in afara de liniste, curatenie si muzica. N-am iubit niciodata, nici nu imi doresc, n-am incredere in oameni, neincrederea am luat-o fiind atenta la ce se intampla in jur. Sunt pesimista. Ma fascineaza Universul si ma opresc aici. laughing

Tu?

| xanderblackx a răspuns (pentru Mădă0611):

Hmm... nice answer... dupa descriere pari o persoana optimista si precauta. ce cauta: "Sunt pesimista" la sfarsit?

| Mădă0611 a răspuns (pentru xanderblackx):

Pai din prea multa precautie ajung la pesimism.

| xanderblackx a răspuns (pentru Mădă0611):

Si-astea inseamna nesiguranta. nu prea merge cu optimusmul... dar tot ce se poate. pare ca esti o persoane destul de interesanta...

| Wøodenpints a răspuns:

E incredibil câtă importanță își dau unii.

| greyhound a răspuns:

A fost odata ca niciodata un tip obisnuit cu o viata obisnuita. Sfarsit

Răspuns utilizator avertizat
| MaliciousDeath a răspuns:

Pft...nici eu nu ma cunosc prea bine, dar hai sa-ncerc...
Visatoare,realista, optimista, pesimista... Tine de circumstantele.
Mereu imi propun chestii interesante, dar de obicei raman la stadiul de simple idei...sau ma plictisesc pe parcurs si renunt la ele.
Am probleme cu exprimarea emotiilor(pentru ca de obicei nu mi le exprim)...si chestia asta stiu sigur ca-i cam deranjeaza pe cei din jur(si pe mine de altfel).
Sunt incapatanata, foarte.
Nu-mi place sa ma cert.Cand cineva ma enerveaza imi arat latura cinica.
Nu inteleg de ce oamenii isi tot bat capul cu intrebari la care nu vor gasi niciodata un raspuns, ori o dovada clara care sa le afirme teoriile.
http://24.media.tumblr.com/......o1_500.jpg
Vreau sa gasesc un sens vietii, vreau o pauza de la viata, vreau sa dau timpul inapoi si mi-e somn.
-edit-
Vezi ce e Inspector GaDget, cu D.