| Crisstyanos a întrebat:

Voi credeti in existenta unei puteri supranaturale care a creat lumea, numit de noi drept "Dumnezeu"?

Răspuns Câştigător
| andreeaemilia a răspuns:

Normal ca da, doar nu vrei sa cred ca am aparut dintr-o pura intamplare. Universul e mult prea complex pentru a fi rezultatul unei simple intamplari. Daca nu ar exista Dumnezeu nici macar nu ti-ai fi pus intrebarea asta. Dar in adacul sufletul tau stii deja raspunsul. Si noi avem in noi o samanta de divinitate, viata care ne anima corpurile.

5 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Nu, laughing e prea scarboasa lumea ca sa existe cineva care are grija de ea.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Întrebarea trebuia pusă la categoria "Religie", acolo ai fi primit răspunsuri mult mai competente.
Şi ca să-ţi răspund totuşi la întrebare, nu, nu cred în acest "dumnezeu", sunt evoluţionistă, cred în evoluţie şi nu în îndoctrinarea religioasă primită de acasă sau de la şcoală.
Copiii cred în Moş Crăciun, adulţii în dumnezeu.

| Stella17 a răspuns:

Buna eu cred in dumnezeu, deoarece fara el noi nu am exista si nu am putea face nimic.

| AdzY a răspuns:

Da cum sa nu nu te-ai intrebat vreo data can traversai stada intr-un loc aglomerat cum de nu te-a lovit nici o masina sau cum de acum traiesti esti sanatos si nu ai nici un handicap sau vreo boala incurabila

| AnnaTrueBlood a răspuns:

Da,cred in Dumnezeu.Desi nu Il vedem stim ca exista. Uneori trebuie sa crezi, sa ai putina credinta. Fara el nu am putea face nimic.