| matchpoint a întrebat:

Voi credeti in minuni? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| anachida a răspuns:

Salut! Da, si eu cred in minuni! Totul sta in noi, tine de ceea ce ne dorim cu adevarat, de ceea ce suntem cu adevarat, cu gandire pozitiva, cu ganduri de bine catre tine si catre ceilalti! Crezi in asta, si ai sa vezi, intr-o zi, ti-i se va intampla o MINUNE! O zi buna!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cand zici cunvatul "minuni" oamenii se asteapta la ceva miraculos, nemaintalnit, stralucitor.Nu e asa. Minuni sunt in fiecare zi, doar ca suntem prea grabiti si prea plictisiti sa le mai observam

| flower a răspuns:

Da cred in minuni. Ce vrei sa iti spun; ...atat timp cat nu exista o explicatie logica si plauzibila a unei intamplari iesite din comun, se considera ca singura explicatie se gaseste undeva mult mai sus decat rationamentul nostru. Cum iti explici spre ex ca oamenii care sufera de boli incurabile ( diagnostic pus de serviciile medicale actuale) se vindeca dupa un anumit timp, din motive necunoscute cadrelor medicale( pentru ca nu li s-a administrat vreun medicament minune), necunoscute ratiunii umane. Ex sunt multe, doar sa prea incuiat la minte sa nu crezi ca exista minuni!

| Crs a răspuns:

Nu.
Nu cred ca acest raspuns mai are nevoie de argumente. Nu pot sa cred in asa ceva! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minuni sunt peste tot:imcepand de la gingasul ghiocel din fata casei, pasarile multicolore din zonele tarii noastre, padurile verzi vara si pustiite toamna, falnicia muntilor din centrul tarii, susurul raurilor cristaline printre pietrele batrane de sute de ani, pana la primul sarut, primul,, te iubesc''...prima zi din viata in care nu te mai simti singur, primul,, mi-e dor de tine'', pana la minunea de a purta in pantece un suflet...sufletul care este alcatuit din tine... apoi sa-l tii in brate sa-l mangai seara pe obrajor si sa-i multumesti plangand lui dumnezeu ca-l ai alaturi de tine si ca ai pe cine sa iubesti indiferent de situatie! Este pacat ca unii dintre noi nu mai cred in aceste minuni sau poate inimile lor acoperite de rautate nu-i mai lasa sa le vada...este pacat ca nu mai credem in minuni si ca nu mai avem speranta unei zile mai bune ca cea de azi! sa zambim si sa mergem mai departe...sa privim cu hotarare viitorul si sa nu-l lasam sa creada ca ne va invinge...sa iubim pe cine ne merita si sa-l facem sa ne iubeasca la randu-i...sa invatam sa zambim, sa ajutam, sa simtim dragostea, sa credem in minuni...caci ele exista... dar nu toti le pot vedea...