| millar a întrebat:

Voi credeti in vraji si ritualuri de dragoste? Ati incercat vreodata? Si daca da au mers? Sau cunoasteti pe cineva care a incercat?

14 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Eu cred că poți schimba orice în viața ta din momentul în care îți „forțezi" gândurile de a fi pozitive, de a fi tu optimist și de a crede în tine în primul rând.

Nu mă lua în nume de rău, dar chiar dacă există vrăji, ritualuri de dragoste și orice altceva, care ar mai fi farmecul de a fi cu persoana respectivă? Da, poate o perioadă de timp ai fi foarte fericit că ești cu persoana pe care tu o iubești, iubirea ta pentru ea vine de la sine, dar iubirea ei? Iubirea ei vine de la sine? Nu. Practic ea nu te-ar iubi pentru cine ești tu, ea te-ar iubi datorită „vrăjii" pe care tu i-ai făcut-o.

Acum la final de răspuns, nu mai bine ai găsi un om care să te iubească sincer și frumos? happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.
2. Da.
3.Da.
4. Da.
Doar că interpretarea care o dau nu este cea tradițională.

| millar explică (pentru sadrian46):

Adica?

| sadrian46 a răspuns (pentru millar):

Am acceptat cererea ta de prietenie și am răspuns acolo cum se face printr-o felicitare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Farmece prin felicitare?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, nu numai prin felicitare, prin orice. De unde vin farnecele? Din iubire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Eh

| SilentRain a răspuns:

Nu cred in niciun una, proștii pentru copii

| oglindasultanului a răspuns:

Functioneaza cand stai pe langa persoana sa te observe si te bagi in seama. (atat de simpla e viata)

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu! Acum serios, în loc să intri în discuție cu persoana respectivă, să vorbești cu ea și să încerci să formezi o legătură, te-ai gândit că ar fi mai bine să citești naiba știe ce dubioșenii de pe net, nu? Crede-mă, dacă era atât de simplu să îți faci o iubită, nu mai eram eu "forever alone"! rolling on the floor

| AdrianaBacescu a răspuns:

Nu cred.

| Saiko10 a răspuns:

Da, cauta vraja cu banana si al treilea ochi ti se va deschide.

| Fabianaa a răspuns:

Iubirea vine de la sine, nu e nevoie de dr dragoste ca să facă incantatii laughing

| Cynthia20 a răspuns:

Nu am incercat. Cei care fac asta vor numai ca banii din buzunarul tau sa treaca in buzunarul lor. In asta consta vraja lor si in nimic altceva