| tyler16007 a întrebat:

Voi cu ce va dezinfectati telefoanele si la cat timp?happy

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alcool izopropilic, la 2-3 saptamani. In rest ma spal inainte si dupa ce mananc. Nu bag mana in gura ne spalat sau daca nu pot, am la mine mereu, servetele umede, dezinfectante.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu spirt, zilnic sau de 2 ori pe zi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu servetele detol.
rar, prea rar.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Spirt sau servetele umede dezinfectante, cand imi aduc aminte, sau cand se vede murdar.

| Simpatic a răspuns:

Am folie de sticla pe telefon si husa pe spate, folosesc alcool izopropilic, mi-am luat din afara mai multe sticle zic eu o calitate mai buna decat cele din comert de la noi, bine eu folosesc si la alte deviceuri izopropilicul. Pentru telefon pun foarte putin alcool pe o laveta din microfibra si sterg ecranul si spatele adica husa
Acest tip de alcool este un bun dezinfectant care se absoarbe extrem de repede

| Frank51 a răspuns:

Nu l-am dezinfectat niciodată.

| J0B0MAT a răspuns:

Îl las infectat.îl șterg doar când mi se pare murdar sau când sunt amprente, cu ce apuc.

| VoidEternal a răspuns:

Cu o laveta pe care am pulverizat spirt. Am folie pe el deci nu are ce rau sa-i faca. Fac asta o data la cateva zile.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cu dezinfectant sau servetele dezinfectante. Daca dai direct cu spirt risti sa se strice husa, sa se decoloreze

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Il las in buzunar la blugi cand ii bag la spalat ca este rezistent la apa.

| Lightdark a răspuns:

Cu spirt cu 70% alcool etilic.happy

| Simpatic a răspuns (pentru Lightdark):

Spirtul dezinfecteaza e corect, dar nu e indicat pentru electronice!

| XxGeorgiana01yu a răspuns:

Cu șervețel umed.