| marius1981 a întrebat:

Voi cum reactionati la tupeul altor persoane? Ar fi super sa-mi spuneti si un exemplu. dintr-un caz real.

7 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Bataie!laughing glumesc doar
Pai ii ascult pana la capat si apoi le raspund cu mult calm ca acest tupeu nu sperie pe nimeni si ca decat ii face sa para isterici in fata celorlalti

| AirănMeidăn a răspuns:

le zic ca sunt penibili si plec

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori am reactionat in felul urmator:
I-am ascultat pana la capat, le-am vazut "tupeul, gen "nasul pe sus" si le-am zis frumos, sa stiti ca, cu tupeul nu ve-ti rezolva niciodata nimic la mine, adica nu ma intereseaza daca are acel om tupeu sau nu.
Pe mine nu ma vor face in vreun fel, deoarece am ce face, am meserie, calitati.
Stii cum sunt oamenii astia cu tupeu gen "patronii", daca vede ca ii lasi cu "..." in balta cand le e lor lumea mai draga si frumoasa, se vor potoli si nu vor mai incerca sa te faca sa te simti prost si etc.

| nico097 a răspuns:

Cel mai bine dupa ce asculti cu atentie, il lasi asa cum la dat Dumnezeu ca daca ii raspunzi cu aceeasi moneda te cobori la mintea lor.Cel mai bine trateaza cu indiferenta e cea mai buna arma.

| Ceva123 a răspuns:

Mi s-a intamplat sa mi se insceneze o responsabilitate.( am accept sa ajut, dar nu sa administrez financiar si sa ma duc la fiecare in parte sa cer banii ci doar sa aduc acel lucru )
Unele colege( 4, care una dintre ele da pe la scoala din an in paste, iar alta e din provincie si nici nu stie sa argumenteze ci doar da vina pe altii) in ora de fizica au facut tam-tam jumatate de ora.
Eu doar le-am ascultat, le-am lasat sa termine de tipat acolo.
Apoi le-am si zis calm explicatia mea.
Inca 10 minute au facut tam-tam eu nu am mai zis nimic (una spunea ca "ia uite la ea ce comenteaza" si in toata "dezbaterea" am scos o fraza, iar alta cu "taci" la care eu intreb de ce si fara o explicatie logica sau rationala si cu o gandire de toata jena am primit raspuns ca "esti proasta" )
In fine... le-am aratat obrazul meu si eu le-am vorbit calm, fara injurii ca sa le arat ca se poate omeneste ca doar rahat nu suntem animale, sa ne "muscam" unii pe altii.

| marius1981 explică (pentru Ceva123):

DA si totusi parca oameni civilizati pierd, macar pe lumea asta, tara asta, asa mi se pare.