supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Voi cum v-ati intalnit cei mai buni prieteni? #storytime

20 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu pot sa zic ca am pe cineva pe care sa-l numesc "cel mai bun", insa am cativa prieteni care imi sunt vecini, relatia intre noi consolidandu-se datorita faptului ca ne leaga o pasiune comuna: tenisul de camp.

| RAY a răspuns:

La cules de ceapa, tu?

| supadeceapa explică (pentru RAY):

Ai prieteni de calitate.

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Fara numar, tu erai o ceapa dulce

| Drimmero a răspuns:

Vecini de pe strada, am facut cunostinta, iar de atunci am format o prietenie care dureaza de mult, cu altii de pe la liceu, cu altii de pe la munca,, nu pot sa zic ca e vreunul pe primul loc, dar pot sa zic ca mai multi intra in top, pe cei pe care ii consider oameni de incredere.

| SilentRain a răspuns:

Eu nu am chesti din alea, dar am gândaci de bucătărie și muște vară, sunt foarte sociabili și foarte buni ascultători

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel*
La scoala, clasa întâi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred în cei mai buni prieteni, dar am avut o "gașcă". Nu m-am înțeles niciodată enorm de bine cu fetele, așa că mereu am stat cu băieții.

Când eram la liceu, cam prin a11-a, am început să ies cu câțiva colegi cu care nu ieșisem înainte. Și de la câteva ieșiri am ajuns la o tradiție de vineri seară, într-un pub la câteva beri. Și asta se întâmpla în fiecare vineri, chiar dacă stăteam zilnic 6 ore în clasă.

Indiferent câți veneau cu noi, în esența eram doar eu și băieții respectivi și o fost super. Pe a 12-a ne adunam la vreunul din noi acasă mereu și învățam pentru bac. Ne ajutam mereu și a fost puțin painful când ei s-au dus la Cluj la facultate, eu la Sibiu, iar unul dintre noi la Timișoara.

Chiar toamna asta am închiriat un apartament într-un alt oraș pentru un festival de rock și am fost din nou noi, like old times.
Having fun, laughing, stories and beer.
Și încă vorbim de dinainte cine merge acasă în weekend-uri pentru a organiza o ieșire.

Dar lucrurile nu mai sunt la fel, totuși.
Dar am fost destul de norocoasă să-i găsesc pe ei.

| IoanaRoman09 a răspuns:

N-am prieteni pe Pamant

| RAY a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Las ca la căldurica vei avea prea multi

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Abia astept

| mihaicelsfant a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Trist.

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Tu ce te bagi in seama? : )))

| mihaicelsfant a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Pai eu sunt de pe marte?laughing

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Nu,tu esti de pe Venus.

| mihaicelsfant a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Of oflaughing

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Acum stiu ca nu vrei sa recunosti : ))

| FruttiFresh300 a răspuns:

Am cunoscut pe cineva pe un site, o fata care e total diferita de tot ce e în jur cu care ma înțeleg foarte bine și pe care o apreciez pentru ceea ce este și poate să facă și pot spune că ea este cea mai buna prietena.

| Ensiferum a răspuns:

La cules de capsuni in Spania, the end!

| Demetrov a răspuns:

Suntem vreo 12 "frati", prieteni e putin spus ca ne stim de cand eram mici, parintii mei au copilarit cu parintii lor. Ne-am intalnit la fotbal, la inceput nu ne suportam, cu timpul am ajuns sa ne iubim si sa ne respectam. Petrecem mult timp liber ( o miuta, o paranghelie ). Asa mi-am cunoscut cei mai buni prieteni. Mai am cativa prieteni pe care i-am cunoscut prin intermediul fotbalului\liceului dar nu sunt cei! ai buni.