| Evanescence16 a întrebat:

Voi pe ce credeti ca se bazeaza o prietenie adevarata?

Răspuns Câştigător
| AndreeaFarasperante a răspuns:

Pe comunicare si sprijin reciproc.Un prieten te ajuta in orice moment si ar face absolut orice sa te ajute.Un prieten adevarat tine la tine si te asculta la orice ora din zi si din noapte.Un prieten adevarat vine la tine cand plangi si incearca sa te inveseleasca pentru ca il doare sa te vada suferind.Un prieten adevarat se gaseste foarte greu insa te poti baza pe el mereu.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe sinceritate și respect, nu interes.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Incredere, sinceritate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe incredere, respect si ajutor reciproc.Prietenul adevarat este cel care-ti este mereu alaturi in momentele grele,este acea persoana pe care te poti baza oricand,care te ajuta dezinteresat, nu pune sare pe rana, nu te judeca pentru defectele sau greselile tale si nu-ti va cere sa te schimbi pentru el.Pe scurt, prietenul adevarat este acea persoana care tine cu adevarat la tine si care va incerca sa nu te dezamageasca, din nici-un punct de vedere.

| Joey95 a răspuns:

Increderea, cel mai important factor intr-o prietenie!happy