| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce credeti ca se bazeaza o prietenie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Respect, incredere, sprijin in momente dificile, rabdare. Un prieten adevarat este cel care nu se plictiseste si nu se enerveaza cand tu ai probleme si te incapatanezi sa vorbesti numai despre ele.

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Se bazeaza pe comunicare, sinceritate, respect, intelegere...happy

| juniper a răspuns:

Sinceritate, onestitate, ajutor indiferent cat de greu e, unii deja cand aud de ceva un pic "greu", deja o sterg de acolo. Se mai bazeaza pe intelegere, dar nu neaparat, chiar si daca prietenii se cearta tot se impaca. Opusele intr-adevar se atrag.

| xibalba a răspuns:

Incredere (si implicit sinceritate), respect, sentimente.

| SweetCandy a răspuns:

Sinceritate, loialitate, respecthappy

| marsy a răspuns:

Incredere...

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Sinceritate, incredere, respect, dragoste happy.
Si mai sunt multe sentimente puse intr'o relatie de prietenie happy.

| night_crawler a răspuns:

Da asa e.cum ziceti voi.respect,sinceritate,incredere...ma intreb la cati dintre noi se poat gasi aceste lucruri?!?! ...nu prea se mai gasesc prietenii adevarate in zilele noastre...fiecare isi urmareste interesul... dar ce sa-i faci traim in Romania...

| fabiola a răspuns:

Toleranta, corectitudine, fidelitate...restul s-au spus!

| LoryM22 a răspuns:

Mai rar asta, insa mai exista persoane care pot avea o relatie stransa de prietenie bazata pe incredere, sprijin moral, sinceritate si rabdare.

| dy a răspuns:

Respect reciproc si sinceritate totala!

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Sinceritatehappy citeste asta l-am mai dat da' e super tare

PRIETENII FALSI: Niciodata nu-ti cer de mancare.

PRIETENII ADEVARATI: Din cauza lor nu mai ai mancare.

PRIETENII FALSI: Se adreseaza parintilor tai cu D-l/D-na

PRIETENII ADEVARATI: Se adreseaza parintilor tai cu TATA/MAMA

PRIETENII FALSI: Te vor scoate din inchisoare si-ti vor spune cu ce-ai gresit

PRIETENII ADEVARATI: Se vor aseza langa tine spunand "Fir-as... ce-am belit-o... da a fost marfa!"

PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand

PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine

PRIETENII FALSI: Iti imprumuta chesti pentr cateva zile ca mai apoi sa ti le dea inapoi

PRIETENII ADEVARATI: Iti tin lucrurile atat de mult incat uita ca erau ale tale

PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine

PRIETENII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale

PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restul lumii

PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii la capace pentru ca te-a lasat in urma

PRIETENII FALSI: Vor bate la usa de la intrare

PRIETENII ADEVARATI: Intra direc in si spun AM AJUNS ACASA!

PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda

PRIETENII ADEVARATI: SUnt pe viata

PRIETENII FALSI: Iti vor lua bautura de la nas cand vor crede ca ai baut destul

PRIETENII ADEVARATI: Se vor uita la tine cum te impiedici peste si vor spune "Termina-ti fai paharu de baut si ca nu irosim alcoolu'."

PRIETENII FALSI: Te vor barfi celor care te barfesc pe tine

PRIETENII ADEVARATI: Se iau in gura cu toti

PRIETENII FALSI: Vor ignora mesajul asta

PRIETENII ADEVARATI: Il vor trimite tuturor prietenilor in speranta ca il vor primi inapoi!

by mee

| Alina_5575 a răspuns:

1.incredere
2.respect
3. dragoste
4.comunicare
etc etc

| den a răspuns:

Sinceritate, respect, incredere.

| AlinutzaRouz a răspuns:

Sinceritate in primul rand, intelegere, incredere...

| TeoIonela a răspuns:

Sinceritate

Incredere

Fara gesturi sau semne pe la spatele prietenei tale sau invershee hee

| g_7133 a răspuns:

In primul rand respect, incredere, sinceritate. Uneori trebuie sa mai ai si simtul umorului pentru ca intre prieteni se mai fac si glume iar daca exista o persoana mai suparacioasa asa se cam duce totul happy.

| ahaaaaaaa a răspuns:

Prietenul la nevoie se cunoaste! Trebuie sa spun mai mult?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rind incredere si respect. Fara cele doua, nu se poate vorbi de prietenie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sinceritate, comunicare, ajutor, afectiune