| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a întrebat:

Voi v-ati simtit mai liberi dupa implinirea varstei de 18 ani?

42 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

No. M-am simtit mai batrana si am simtit cum responsabilitatile cresc din ce in ce mai mult si totul devine obositor

| Drimmero a răspuns:

Aveam o oarecare abtinere fata de parinti cand nu eram major,, o rusine. Dar de la 18 ani deja iti iei viata in maini, raspunzi pentru tine la orice faci. Mai degraba ai mai multe pe cap dupa 18 ani,, nu esti liber!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Such a f*cking autocorect. straight face

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Mai ai putin si iti iei si tu viata-n maini!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Freedom! laughing Glumesc.
Nu prea îmi surâde ideea de a fii adult, dar e imposibil sa rămân "copil" pentru totdeauna, nu?

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

E imposibil, maturizarea vine tarziu, dar si cand vine, cale de intoarcere nu mai ai!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu... Sunt conștientă de asta. Dar asta-i viața, trebuie să-i urmezi cursul. happy

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Ciclul vietii!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Exact. happy

| OldSoul a răspuns:

Singurul motiv pentru care am asteptat sa fac 18 ani a fost sa obtin permisul de conducere, dar in rest am pierdut libertatea, si am intampinat noi responsabilitati.
Intr-un fel te grabesti sa fi liber, sa faci ce vrei, dar pe de alta parte tot ce faci e sa te maturizezi si sa inveti sa devii responsabil.
Deci pentru cei sub 18ani... Bucurativa de copilarie cat o aveti! O sa ajungeti si la maturitate, doar ca nu o sa fie asa cum ati crezut voi.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu. M-am simtit normal, nu ma simteam mai liber, pentru ca eu am fost liber mereu, mai liber de atat nu pot sa fiu.
Nu am parinti care sa ma tina legat cu lesa in casa, ba chiar tata s-a oferit sa imi dea bani, ca sa ies si eu pe undeva, dar eu am refuzat. Ciudat, nu?
Daca esti cuminte de fel, ai cata libertate vrei happy

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu laughing

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 explică (pentru justanotheruser99):

Nu e frumos sa fii adult?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

laughing nu stiu sa îți răspund cu certitudine. I'm 17. big grin
Dar eu zic ca e nașpa. Sunt prea multe responsabilitati and stuff.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 explică (pentru justanotheruser99):

Pai si eu am 17 de asta vreau sa stiu. eu zic ca te elibereaza ca eu mereu am vrut sa fiu pe cont propriu.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Nu e așa de mișto sa fii independent. Adică pe toți ii tentează, dar când dai de greutăți una doua vei fugi la părinți sa te ajute. Crede-ma! Cunosc cazuri. Multe. Dar mna... Daca tu crezi ca e "frumos", asta e, te vei convinge pe cont propriu. happy

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 explică (pentru justanotheruser99):

Nici cand eram mic nu fugeam la parinti cand dadeam de necaz, de ce sa incep la 18 sa o fac?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Nu stiu. Tu sa îmi spui.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 explică (pentru justanotheruser99):

Era retoricccccccccccccccccccccc

| justanotheruser99 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Serios? Nooo știam. Iar eu eram sarcastica.
PS: Unde e tipul ala amuzant UnCastravete? Ce ai făcut cu el? I want him Back.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 explică (pentru justanotheruser99):

Hei! sunt si eu o fiinta complexa nu sunt o personalitate, am un caracter. Azi nu am chef sa rad. azi sunt calm si doar ascult muzica scuze

| justanotheruser99 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Nu am contestat faptul ca ești o persoana complexa, deci nu o lua in nume de rău. Am făcut doar o aluzie. Dar in fine, las-o balta.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 explică (pentru justanotheruser99):

Ce te face sa crezi ca am luat-o in nume de rau? e sectiunea de conversatii

| justanotheruser99 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

"Sunt si eu o ființă complexa" - e ca si cum ai crede ca eu te-aș fii subapreciat, dar nu e așa. De asta am spus sa nu o iei in nume de rău. A fii amuzant e ceva bun, deci nu vad motiv de ofticare.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 explică (pentru justanotheruser99):

„I want him Back." - E ca si cum m-ai obligat sa fiu amuzant ceva gen „YEA DO IT DO IT"

| justanotheruser99 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Nu e adevărat. sad îmi pare rău daca ai înțeles greșit...

| justanotheruser99 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

So...Is everything alright?batting eyelashes

| justanotheruser99 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Aww... So sweet blushing

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 explică (pentru justanotheruser99):

More like bittersweet :î

| justanotheruser99 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

You're right. It's just a cand of it.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru ca atunci am început cursurile.

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Sigur liber la muncahee hee

| TheKingBacca a răspuns:

Asta zici tu? Uita-te la videoclipul asta:

https://www.youtube.com/watch?v=slphcGKPKLM

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 explică (pentru TheKingBacca):

Lasă-mă cu ficțiunea ta

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 explică (pentru TheKingBacca):

Apropo, mersi ca ai trimis asta. Foarte tare video-ul

| TURB0X a răspuns:

Nup.