| Kaonashii a întrebat:

Voi va deconectati complet de munca atunci cand ajungeti acasa sau va stresati in continuare? Cum uiti de stres?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde la ce lucrez, si cu cine.
Cand am lucrari nefinalizate ma mai stresez si in timpul liber.
Dar cand eram platit la program, pentru complezenta, imediat ce ieseam pe usa uitam de job, si ma bucuram de viata personala.
Ca sa uiti de stres, ori alegi un job pentru oricine, accepti oboseala si dormi linistit, ori te bagi in domeniul care iti aduce satisfactie, si previi stresul cu curiozitate, dorinta de a invata si placerea de a fi apreciat.

| lpavel a răspuns:

Faci lucruri/hobby-uri care te ajuta sa te deconectezi de munca stres etc. De ex. filme, jocuri video sau iti faci un atelier si creezi ceva ce-ti place!