| Doarof3 a întrebat:

Vorbesc cu un băiat. Băiatul acesta este educat,super inteligent,drăguț, are toate calitățile.Nu ne-am văzut încă, și m-a întrebat câte șanse am cu el și i-am spus ca are 100%,el a spus ca i-am făcut ziua mai bună.Nu ne-am văzut încă și îi zic:"nu o sa îți placă de mine cu siguranță când ne vedem",el îmi zice:"Dacă te mai desconsideri nu mai are rost sa vorbim, fiindcă nu e așa "
Altă dată l-am întrebat dacă mă place și el îmi tot zice "Îți zic când ne vedem". Cateodata îmi spune ca abia așteaptă sa mă strângă în brațe.Îmi e frică, ca atunci când o sa ne vedem nu îi va plăcea de mine.Mereu mă desconsider din cauza unor colegi care mereu mă jigneau, iar acum îmi e frica de asta.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RainmakerX a răspuns:

1."Ma desconsider din cauza unor colegi care mereu ma jigneau."
Si eu aveam problema asta. Totul tine de mentalitatea ta. Daca tu le dai dreptate colegilor, atunci chiar nu ai cum sa ajungi asa cum vrei. Te trag in jos iar tu le permiti asta, acceptand in sinea ta lucrurile spuse de ei. Atata timp cat nu le accepti, nu au cum sa te afecteze. Lucreaza la tine si urmeaza-ti pasiunile. Parerile altora nu conteaza sau conteaza prea putin atata timp cat deciziile tale sunt bune pentru tine si nu faci rau altora.
Baiatul are dreptate. Daca tu esti o persoana minunata iar toate mizeriile din jurul tau te jignesc, asta nu inseamna ca este si adevarat. Lumea vorbeste multe lucruri, mai ales lumea proasta.

2."Îmi e frică, ca atunci când o sa ne vedem nu îi va plăcea de mine." Si de ce sa nu-i placa? A vazut poze cu tine pe retelele de socializare. In ceea ce priveste aspectul, are o vaga idee ce "primeste". Cat despre mesaje... atata timp cat nu ai jucat un rol si ai fost tu insati o sa fii ok.

3 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Trimite-i o poza daca vrei sa afli mai devreme. E clar ca nu poate sa iti zica daca ii place sau nu de tine daca nici nu te-a vazut.

| Doarof3 explică (pentru mentholinks):

Are poza cu mine de pe rețelele de socializare...

| Emma30555 a răspuns:

Dar ție o sa ți placa? Eu m as întreba mai degrabă asta, pana nu cunoști un om în realitate nu poți sa îți dai seama dacă îți place cu adevărat