| felyy a întrebat:

Vreau niste statusuri inteligente. Citate.big grin dau funditabig grin

5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nimeni nu merita lacrimile tale, iar cel ce le merita nu te va face niciodata sa plangi.

Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca… dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

Orice inceput are un sfarsit…iar orice sfarsit reprezinta un nou inceput.

A fi rebel e mai mult decat o simpla boala a adolescentei.Un rebel adevarat accepta consecintele faptelor sale si nu da niciodata vina pe altii pentru a`si justifica erorile.Tu esti
Rebel sau te prefaci?

Traieste azi ca si cand ar fi ultima zi din viata ta pentru ca nu stii daca maine vei mai fi.

Ai grija de gandurile tale, ca se vor transforma in vorbe.Ai grija de vorbele tale ca se vor transforma in fapte Ai grija de faptele tale ca se vor transforma in obiceiuri* Ai grija de oriceiurile tale ca se vor transforma in caracterul tau Ai grija de caracterul tau pentru ca el va influenta destinul tau.

Iarta-ti mereu dusmanii dar nu le uita niciodata numele.

Judeca-ma cat vrei dar tine-ti verdictul pentru tine!

Tine-ti capul indreptat catre soare si nu vei vedea umbre.

Nu conteaza atât de mult ceea ce faci, ci câta dragoste pui în ceea ce faci.

Noi stim ce sunte dar nu stim ce putem fii.

Daca un prieten te inseala o data este vina lui. Daca te inseala a doua oara este vina ta. Nu trebuia sa-ti mai fie prieten.

Nimic nu este imposibil deoarece visele de ieri sunt sperantele de azi si pot deveni realitate maine.

Am invatat ca trebuie sa te desparti de cei dragi cu cuvinte calde
S-ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi

Nu este intotdeauna de ajuns sa fii iertat de altii
Cateodata trebuie sa inveti sa te ierti pe tine insuti
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.

Doi oameni pot privi acelasi lucru
Si pot vedea ceva total diferit.

Am invatat ca poti continua mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti.

Sper ca iti plac!happy

| PinkyHeiii a răspuns:

Buna!
*Si daca viata-i cruda, o pun la gratar! big grin
* Lady, stai chill, ei vor ceva serios happy leai dat tot ce aveai mai bun si i-ai intors pe dos.
*Un incapabil e capabil sa se laude.Atunci cand crede ca o persoana poate sa-l aplaude.
*. daca acum te-as intr` dc stele kd` mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur`.:-

| kar1GaNNN a răspuns:

Asa

| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| reapper a răspuns:

? Mi-e dor sa visez in doi
? Zambetu meu e iar colorat! Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat -.-"
? Si cu toate ca a pus punct. spunand ca s-a terminat. sufletul ei iti va sopti in gand: Nu am uitat!
?" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o
? Acum cauti melodii sa-ti aminteasca de noi.
Iti pare rau. si mie. Dar nu te vreau inapoi. ***
? Shhi nu mai regret nimic din ceea ce odata demult m-a facut sa zambesc! Shhi chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc!?
? Hai alege. pe care o vrei? Fata care te iube$hte sau tharfa de doi lei?
? Eu nu am prea multe. dar cate le am le merit.
gandeste-te la mine nu la cartea mea de credit!
? Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut
? Ai crezut ca faci ce vrei
Dar ai scazut in ochii mei
Daca te purtai discret
Te consideram destept...
? Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •
? Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

si poti sa tipi, ca nu te aud, si poti sa plangi, ca nu te vad, si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!