| thebuzledenis a întrebat:

Vreau sa fac karate kyokushin? Oare o sa ma ajute sa ma bat si sa slabesc un pic?!?

4 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

De slabit, o sa te ajute pentru ca pana la urma este un sport.De batut probabil ca o sa inveti sa te si bati... big grin

| Termopile a răspuns:

E foarte bun pentru apărare și da te ajută la slăbit mai ales dacă îl combini cu alergatul. Dar pentru a slabi trebuie să mănânci mai puține calorii adică dacă mănânci 1 800 de calorii trebuie să arzi 1900 de calorii pentru a putea slabi. Karate Kyokushin e o artă martiala foarte bună. În concluzie ți-l recomand cu mare încredere. Eu zic să te apuci Karateul e un sport foarte frumos eu practic Karate nu practic Kyokushin, practic Shito Ryu dar și Kyokushin e frumos, Kyokushin e considerat cel mai bun stil de Karate și pot să zic că sunt complet de-acord cu acest lucru. Mai bun decât Kyokushin este decât Jiu Jitsu Japonez, Sambo, Kung Fu și Hapkido.

| TeoSam a răspuns:

Da,la inceput(primele 3-5 luni) slabesti vizibil, dar mai apoi greutatea ta va ramane aceeasi, datorita faptului ca se dezmulta masa muscularahappyFunda?

| TeoSam a răspuns:

Si referitor la bataie... daca iti place vei invata repede e un stil dur dar si in acelasi timp se invata usorhappy