| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ies afara. simt ca o iau razna in casa straight face dar nu am cu cine sad cum sa scap de starea asta?

Răspuns Câştigător
| asdgfhresry a răspuns:

Stii ce fac eu cand n-am cu cine sa ies sau cand sunt trista? ma imbrac, imi pun castile in urechi, bag muzica in care ma regasesc, apoi ma duc pe unde nu e lume. Asta ma relaxeaza si cameaza.

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Si eu fac exact ca Andreutsa. Sa stii ca e cel mai bine. Muzica la casti si te plimbi singura si te gandesti la situatia ta si la cum poti face sa fie mai bine, la ce ai gresit si la ce poti repara. E foarte util. Te relaxezi si poti privi altfel lucrurile.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Singura. Mergi la un magazin, probezi o rochie sau o pereche de blugi, spui ca nu te avantajeaza, sau ca o sa vii cu mama, mergi la altul si timpul trece, te intorci acasa dupa plimbare intri pe TPU sau citesti o carte.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Cheamati prietenis i ducetiva prin sata (eri de ex m-am dus la o pr dupa acea a venit alta am fost de vreo 4 ori la dispensar din cauza ca fata era km uituka dupa aceam am venit acasa la mine am ask mzuika am facut multe poze am intrat p mes si ne-am batut joc d prosti am si as si neam distrat super

| LuS[z] a răspuns:

Incearca sa faci ceva ce iti place ca sa scapi de plitiseala

| Georgy_1051 a răspuns:

Chiar daca nu ai cu cine sa iesi, ar trebui sa iesi pentru ca iti poti face multi prieteni, mergi in locuri publice.Va merita.

| ZeDe a răspuns:

Smile ai asasinat limba romana sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta am patit si eu ieri, simteam ca ma sufoc in casasad. Dar dupa ceva vreme, m-a sunat o prietena si m-a invitat la o plimbare.
Ar trebui sa iesi singura prin oras, prin parc sau la cumparaturi. Te plimbi de una singura si meditezi asupra lucrurilor mai importante din viata ta. Ai sa vezi ca este foarte relaxant. Plus ca ai putea da de prietenii tai sau macar cunsotinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumec fetelor big grin am dat fuguta pana la magazin, (singura) si ma simt mai bine big grin ce m-as face fara voi?smug big hug laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iau eu la plimbare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E simplu iti rogi parintii sa te ajute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie ca tine. Ies destul de rar in oras, de obicei in mall sau la film, insa simt ca nu este destul pentru varsta mea ( 19 ani ) si daca vad ca nu am cu cine iesi in oras stii ce fac? ma urc in autobuz frumusel si lumea se trezeste cu mine la usa ( cu japca laughing ), si gasim noi unde sa mergem.stiu ca nu e frumos dar alunga depresia singuratatii. pentru mine mai este si varianta "fotbal" pentru ca sunt baiat tongue, dar nu consider asta o "iesire".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu si eu la fel numai pot nu mmmmmmmaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pppppppppppooooooooooooooott o sa mor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca si andreutsa actionez si eu!
mie mi`se intampla sa am chef sa ies numai seara afara si ma imbrac imi pun castile la urechi si ascult muzica care imi place cel mai mult!
ma simt bine, ma duc si ma plimb, ma gandesc, mai ma relaxez. Si la subiectu ca na`i cu cine sa iesi ...pai iesi si tu prin parc plimbate fa-ti prieteni noi, ca daca stai asa nu o sa pice din cer!

te pooop ^.^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu am cu cine sa ies. daca vrei sa iesim...mary 23 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu... te imbraci frumos si te duci intr-un parca sau ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu de exemplu daca e iarna merg la patinoar.
daca e vara la piscina sau la barcute.
daca e primavara la padure.
iar toamna in livada